Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok, ti hogyan oldjátok...

Lányok, ti hogyan oldjátok meg ezt a menzesz előtti problémát?

Figyelt kérdés
Elsősorban azoktól kérdezem, akiknek rendszertelen a menzeszük és soha nem pontosan jön meg. Szóval ha már érzitek a premenstruációs tüneteket és tudjátok, hogy hamarosan meg fog jönni, akkor mit csináltok, h ne érjen váratlanul és ne ázzatok át? Nekem elég nagy problémát okoz, mert van amikor elkezd fájni a hasam, cicim, de csak 1 hét múlva jön meg, van hogy azonnal. Tampont ilyenkor nem egészséges ugye használni, a betétet meg ki nem bírom elviselni és pazarlásnak is érzem ha feleslegesen beteszek egyet. Ezért én papírzsepit használok de az is elég kényelmetlen.
2011. nov. 7. 10:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Én soha nem használok semmit előre. Ha betétet raksz be feleslegesen, azzal is csak a hüvelygomba kialakulásának teszel jót. A tampon meg egyenesen tilos.

Járj gyakrabban wc-re, és ellenőrizd.


Ha meg annyira összevissza jön meg, fordulj orvsohoz, mert nem játék. Nem normális, hogy 1 hétig görcsöl a hasad és csak utána jön meg.

2011. nov. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 LadyLee ***** válasza:
Használj olyan kis vékony intim betétet (arra az egészen vékonykéra gondolok) és legyen nálad rendes betét, ill. tampon. Az a kis vékony jó eséllyel elég arra, hogy a balesetet megelőzd, de kényelmes is és nem olyan drága.
2011. nov. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én is így voltam,és bizony sokszor ért meglepetés.

Aztán elmentem dokihoz, és ő mondta, hogy választhatok: fogamzásgátló, vagy hormontabi. A fogamzásgátlót választottam, mert szerinte abba kevesebb a hormon. Mióta szedem percre pontosan megjön.

2011. nov. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A fog. gátlóval az a gond, hogy mesterséges ciklust hoz létre, ami ugyan percre pontos, de amint abbahagyod a tablettát, a probléma visszatér, és gondot okoz pl. a gyerekvállalásnál is.


A tisztasági betétre megy ugyanaz vonatkozik, mint a hagyományosra: növeli az esélyt a gombás és bakteriális megbetegedésekre. Ha netán még illatos is, akkor szinte garantált a gomba előbb-utóbb.

Nem kell bedőlni a reklámoknak.


Első

2011. nov. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

kedves utolsó:

csak mikor majd abbahagyod a fogamzásgátló szedését, ugyanolyan rendszertelen lesz, mint volt. tudom, mert így jártam. inkább javaslom a cickafark tea fogyasztását.

2011. nov. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ma 11:14 vok!

11:08-nak szólt, bocsi, elírtam.

2011. nov. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szedtem fogamzásgátlót fél évig, akkor nekem is pontos volt de miután abbahagytam visszaállt rendszertelenre. Most 8-9 napig tart és 25-32 nap között szokott megjönni. Elvileg múlt hét csütörtökön kellett volna megjönnie...azóta ha megyek valahova mindig beteszek a bugyimba egy papírzsepit de sztem ez sem lehet valami higiénikus...
2011. nov. 7. 11:18
 8/10 anonim ***** válasza:

ma 11:16


Igen, tudom, mert próbáltam egyszer abbahagyni, és össze-vissza jött meg. De a hormontablettát még többen szidják, azért nem mertem azt. Azóta már van is "értelme" szedni a fogamzásgátlót, így hát ennél maradtam.

Cickafark tea jó a mensi beállítására? Szoktam inni, de más okokból.


24/n

2011. nov. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
a cickafark tea kiváló mensi görcsökre, segít korrigálni a rendszertelen menstruációt, mindenféle női bajok gyógyíre.
2011. nov. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én ha érzem hogy meg fog jönni, felteszek egy tampont és nem ér meglepetés.
2011. nov. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!