Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gomba. Mi okozhatja? Az...

Gomba. Mi okozhatja? Az exemtől kaptam el, az óvszer, vagy tampon okozhatja, vagy a megfázás miatt legyengült immunrendszer miatt jött elő?

Figyelt kérdés

Kb. másfél hete lefeküdtem az exemmel, óvszerrel védekeztünk (és nem tudok róla, hogy allergiás lennék rá), bár a két nemi szerv összeért még konkrét szex előtt.

Az utóbbi pár napban előjöttek a gombás tünetek, múlt hét pénteken megjött a mensesem (tampont használtam, mint mindig), tegnapra múlt el, főleg tegnap óta érzem a tüneteket (Bár csak az égő, viszkető, fájó érzés van a külső nemi szervemen, gyakori kellemetlen érzéssel párosuló pisilés. Folyás, stb. nincs). Múlt hét vége felé elég rosszul voltam, megfázásos tüneteim voltak (hidegrázás, torokfájás, nagyon-nagyon gyakori orrfolyás, stb.), tehát az immunrendszerem le volt gyengülve, csak Coldrexet szedtem rá.


Neten a következőket írják:

[link]

"A fertőzést részben nemi úton terjedő kórokozók (Trichomonas vaginalis, Neisseria gonorrhoeae, Chlamydia trachomatis, HSV) váltják ki, máskor viszont a szervezet saját baktériumflórája okozhatja.

A hüvelygyulladások több mint 90%-át a bakteriális vaginosis, a candidiasis és a trichomoniasis teszik ki. A fennmaradó részt a ritkább formák képezik: A nem fertőző okok közül leggyakoribb a helyi kémiai irritáció és az allergia (kondom)."


Mi okozhatta? Az exemtől kaptam el, az óvszer, vagy a megfázás miatt legyengült immunrendszer miatt jött elő???


2011. nov. 10. 09:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt nekünk honnan kéne tudnunk?
2011. nov. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

Mit számít, honnan kaptad? Sokkal inkább az a lényeg, hogy a tünetek alapján nem is valószínű, hogy gomba. Ahhoz nem társul gyakori pisilés.

Az óvszer gyakorlatilag kizárt, mint ok.

A többi lehetséges.

De van még ezer más ok is: nem megfelelő tisztálkodószer, illatos wc-papír, tisztasági betét, műszálas ruha, wc (akire előtted más is ráült), még nyilvános wc kilincséről is el lehet kapni ilyesmit.

Fordulj orvoshoz.

2011. nov. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Gyakori pisilés-t idézőjelbe kellett volna tennem, az eddigi 3 helyett 4-5ször pisilek egy nap, viszont elég kellemetlen, nem mondanám, hogy fájdalmas.

A külső nemi szervemen viszont ugyanazok a tünetek, mint mikor egyszer gombám volt, annyi hogy (mivel szerintem a hüvelyemet nem érinti) nincs az borzalmas folyás hozzá.


Pénteken megyek orvoshoz egyébként. A lebaszásra, stb. nem vagyok kíváncsi kösz.

2011. nov. 10. 10:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet akkor is hogyha borotválod és belekerül a hüvelybe egy szőrszál. Én is jártam már így!!
2011. nov. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
kiakad a ribanczometer...
2012. dec. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!