Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek azért csináltassak...

Szerintetek azért csináltassak hormonvizsgálatot?

Figyelt kérdés

Szóval PCOS-ra utaló tüneteim vannak.Sokáig szedtem fogamzásgátlót,Diane35-öt is a pattanásokra,utána pedig egy gyengébbet.Fél éve hagytam abba,azóta rendszertelen a menstruációm,sajnos hónapokra is kimaradozik.Emellett sok tünet stimmel,ami a a PCOS-nál előfordul:elkezdett hullani hajam,picit szőrösödik az arcom,talán még a mellem is.:(Ezért már nagyon elvagyok keseredve,néha már nem is érzem magamat nőnek...:(Ma voltam a nőgyógyászomnál és hát igazából semmi jót nem mondott ,csak annyit ,hogy valószínűleg túlsúlyban lehet nálam az androgén hormon.Mást nem tudok csinálni ,csak esetleg újra szedni a fogamzásgátlót,amit én nem igazán szeretnék,mert úgy vettem észre ,hogy akkor az egész közérzetem nem volt jó,amíg szedtem,meg hát hosszú távon talán nem is annyira egészséges.

Mielőtt elmentem volna a nőgyógyászhoz,arra gondoltam,hogy csináltatok egy hormonvizsgálatot,de Ő azt mondta,hogy felesleges.Nem tudom,mert magán endokrinológushoz akartam menni(mivel az sztk-áshoz csak májusra kaptam ...:S),de lehet,hogy akkor az egész pénzkidobás lenne.

Előre is köszönöm annak,aki elolvassa és válaszol.:)


2011. nov. 14. 19:00
 1/9 anonim ***** válasza:

PCOS diagnosztizálásához kell hormonvizsgálat (női nemi hormonok, TSH, tesztoszteron mérés), hüvelyi UH, glükóz tolerancia teszt...


Gyógyszer előtt nem volt problémád?

2011. nov. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszodat.Igazából ez egy nagyon jó kérdés,hogy előtte voltak-e problémáim,már sajnos nem emlékszem rá,mert elég régen volt,mielőtt elkezdtem volna szedni a fogamzásgátlót.Azt tudom,hogy TSH-t néztek és az rendben volt,meg a cukromat is és azzal sem volt semmi gond,de akkor még szedtem a fogamzásgátlót...nem tudom ez jelent-e vmit?Annyira hülye vagyok ,meg olyan gáz,hogy ezt most nem tudom,de asszem,hogy most csinált a nőgyógyász hüvelyi ultrahangot és nem látszódtak a ciszták...de lehet,hogy oltári nagy baromságot írok.
2011. nov. 14. 19:25
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt tudom,hogy anno a pattanások azért voltak,mert a pattanások valószínűleg hormonálisan lehettek nálam,amikor elkezdtem szedni a fogamzásgátlót akkor elmúltak.
2011. nov. 14. 19:27
 4/9 anonim ***** válasza:

Az azért király, hogy olyan rég volt, hogy nem is emlékszel rá...tekintve, hogy ezt a típusú gyógyszert max. fél évig szabad szedni....


Nincs meg a leleted? Amit a doki adott?

2011. nov. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen,sajnos ezt én is később tudtam meg,hogy a Dianét nem szabad tovább szedni és akkor tértem át a Yadinéra.Az orvos meg simán hagyta volna ,hogy szedjem még.

Melyik leletre gondolsz,a mai vizsgálatéra?Nem adott semmilyen papírt.

Egyébként,ha a hüvelyi ultrahangon látszódtak volna a ciszták ,akkor azt csak mondta volna,nem?


Köszi előre is!

2011. nov. 14. 19:36
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom,...kellett volna mondani. De papírt is adnia kellett volna, mégsem adott. Hormonvizsgálatot is csináltatnia kellene, mégse csináltatott...
2011. nov. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát igen...nem valami alapos orvos sajnos.:S

Nem tudom mit csináljak.

Csináltassak-e hormonvizsgálatot.

Még annyit kérdeznék,hogyha nem látszódott semmi az ultrahangon ,akkor ez nem is lehet PCOS?

Meg majd csináltatok labort is ,és kiderül,hogy mennyi a cukrom.

2011. nov. 14. 20:24
 8/9 anonim ***** válasza:

Az inzulinrezisztencia, ami gyakran jár együtt a PCOS-val, az nem mutatható ki sima vérvételen, csak terheléses cukorvizsgálaton.

Amúgy ha nem volt smemi UH-n, akkor nem valószínű a PCOS.

2011. nov. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem,köszi szépen,hogy segítettél.Majd megpróbálok vhogyan a végére járni ennek az egésznek.
2011. nov. 14. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!