Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Abba kell hagyni egy idő után...

Abba kell hagyni egy idő után a fogamzásgátló szedését?

Figyelt kérdés
Gestomixet szedek 3 éve. Kell szünetet tartani néha, vagy lehet sok sok évig szedni? Nem szívesen hagynám abba, mert mielőtt szedtem erős görcseim voltak és nagyon rosszul voltam a menstruációm első napjaiban. De kb 1 éve folyamatosan hüvelygombám van és nem múlik el. Mit kelleme tennem? Vagy váltanom kellene másik gyógyszerre?
2011. nov. 16. 16:33
 1/4 LadyLee ***** válasza:

Nem kell se abbahagynod, se váltanod. Persze kérdezd meg a nőgyógyászod, ha bizonytalan vagy.


Nekem pont attól jött ki az endometriózis, mert én is úgy gondoltam, hogy szünetet kellene tartanom.


Beszélj a dokival.

2011. nov. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azért az endometriózis más. Az egy betegség, amit fogamzásgátlóval kezelnek.


De az egy éve tartó hüvelygomba bizony lehet a tabletta hatása, ezért nem ártana szüneteltetned a dolgot. 3 év után az én dokim szerint egyébként is ajánlott.

2011. nov. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 LadyLee ***** válasza:

"Azért az endometriózis más. Az egy betegség, amit fogamzásgátlóval kezelnek. "


Igen, de ha nem tartok szünetet, nem jelentkezett volna. És figyelembe véve, hogy a nők kb. 10%-át érinti, így szerintem ez egy nyomós érv a szünet mellőzése mellett.


Viszont - tekintettel a visszatérő gombás fertőzésre - alapvetően szerintem is a dokival kellene ezt megbeszélni.

2011. nov. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az endometriózis egy betegség, ami feltehetőleg már a tabletta szedése előtt is megvolt. Azért szokták rá felírni a tablettát, mert elsorvasztja a méhnyálkahártya szigeteket, amik a kismedencédben/petefészkedben vannak. Nyilván ha abbahagyod, akkor kiújul. Szóval endometriózisnál nem kell szünetet tartani.


De amikor vki azért szedi, mert szeretné megelőzni a nem kívánt terhességet, akkor nem árt pár évente szüneteltetni, és megnézni, hogy helyre tud-e rázódni a szervezet, újra tud-e indulni a peteérés. Mert ha pl. vkinek fél évbe telik, mire nagy nehezen újraindul a ciklusa, vagy csak gyógyszerrel tudják beindítani, akkor marhára nem kellene tovább szednie a gyógyszert.

2011. nov. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!