Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ureaplasma urealyticum-om van...

Ureaplasma urealyticum-om van (serdülőkori fertőzés. Azonban lassan fél éve nem tudnak kikezelni. Mi lehet az oka? Hogy lehetne ettől megszabadulni? Talán a nőgyógyászom nem megfelelően kezel?

Figyelt kérdés

2011. júliusában a nőgyógyászom ureaplasma urealyticum-ot(serdülőkori fertőzést) állapított meg, ugyanis állandóan viszketett a nemi szervem, és az utolsó időszakban fájt, égetett és csípett a közösülés. Doxyhexal nevű antibiotikumot kaptam, és a barátom is. Követtem az orvos utasításait: 10 napig az antibiotikum szedése, óvszer használata, majd az utolsó gyógyszer beszedésének napjától 3 hétre rá ellenőrzés, hogy elmúlt e a fertőzés. Sajnos a kezelés sikertelen volt! Majd követte a második kezelés (szintén betartva az orvos utasításait). Ez is sikertelen volt, újra megállapították, hogy nem múlt el!!! A gomba viszont negatív volt mind az első, mind a második esetben. Most a harmadik kezelésnél tartunk! De már nagyon elegem van ebből a helyzetből, és teljesen kétségbe vagyok esve! Egyszerűen nem tudom, hogy lehetne ettől a fertőzéstől megszabadulni! A barátom mellettem áll, és támogat teljes mértékben, mert én is csak áldozata vagyok ennek a történetnek. Ugyanis az előző 3 éves kapcsolatomból származik a fertőzés. De aggódom is, mert vannak pillanatok, amikor látom a barátomon, hogy kicsit elege van ebből az egészből, és nem akarom, hogy közénk álljon!

Annyit segített az antibiotikum, hogy elmúlt az égő, fájó érzés, de a viszketés megmaradt. És ez a viszketés midnig az ellenőrzést megelőző napokban jelentkezik. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy az antibiotikum miért nem segít, mert ez a fajta direkt erre a fertőzésre szolgál. Meg a legtöbb cikk úgy állítja be, hogy ez nem akkora nagy "tragikus" fertőzés. De akkor miért nem tudok belőle kigyógyulni?

Aki hasonló "cipőben" jár/járt, kérem a tanácsát, véleményét! Sokat segítene, mert jelenleg úgy érzem, hogy egyedül vagyok ezzel a problémával a világon!

Előre is köszönöm mindenkinek!


2011. nov. 23. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi történt azóta? Sikerült kikezelni? Viszketsz még?

Nekem is ilyen fertőzésem volt, és lehet nekem sem múlt el teljesen.

2014. ápr. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
mitől múlt el nektek?
2017. máj. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Bocsi, hogy most reagálok. Nem tudom, hogy mennyire aktuális még a válasz.

Igen, elmúlt :)

Úgy emlékszem, hogy a 3. vagy 4. kezelés után.

2018. nov. 29. 12:19
 4/4 A kérdező kommentje:
2. kérdezőnek: antibiotikum, de már nem emlékszem, hogy melyik fajta.
2018. nov. 29. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!