Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hány éves korig kaphatok...

Hány éves korig kaphatok méhnyakrák ellen oltást?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nem olcsóde szeretném magamat beoltatni.Jelenleg 15-éves leszek nemsokára.Időben vagyok?hány éves korig hatásos?
2009. máj. 16. 21:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs korhoz kötve. Azt mondják, hogy jobb, ha szűzen kapja meg a lány, de nem szüzeknek is beadják. Te még bőven időben vagy.
2009. máj. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Időben vagy! Kilenc évestől 26 évesig ajánlják a HPV vírus elleni oltást, de minél előbb kérd, annál jobb! Amúgy egy életre megvéd ettől a fajta vírustól.
2009. máj. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm:)csak azért tettem fel a kérdést mert az halottam hogy csak azért fiatalon lehet megkapni mert a 95-ösöknek asszem be is adták..és azért mert bennük még nincsen az a virus ami az idősebbekben van ami okozza (ezt anyukám mondta:orvos)és arra voltam/vagyok kiváncsi hogy nkem még nem léő e de ha szerinted nem akkor én elhiszem:)
2009. máj. 16. 21:11
 4/10 A kérdező kommentje:
2.-nak is köszönöm:)
2009. máj. 16. 21:11
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem kortól függ, hanem hogy volt-e már szexuális kapcsolatod. Akkor hatásos, ha még nem jutott be a szervezetedbe a szexuális úton terjedő HPV nevű vírus, amit összefüggésbe hoznak a méhnyakrákkal. A korodat elnézve remélem, hogy még érdemes beoltatni magadat. 3 részoltásból áll, a harmadik kilenc hónappal az első után, addig célszerű a szüzességi fogadalom.
2009. máj. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Még száz vagyok és emiatt biztosan az is maradok akkor.:)kösy
2009. máj. 16. 21:12
 7/10 A kérdező kommentje:
*szűz
2009. máj. 16. 21:13
 8/10 anonim ***** válasza:
Én 14 éves vagyok, és 13 éves koromban kaptam meg (100ezer ft-ért :S) de még Te is bőven időben vagy :P
2009. máj. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szija!Én 17éves vagyok,nem rég kaptam meg a 3.-ik oltást.

Amugy vannak olyan kerületek,helyek ahol az önkormányzat állja.Kérdezz rá a gyerek orvosodnál.

2009. máj. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
kösy szépen alapjáraton pesti vagyok jelenleg nem ott lakok de el lehet intézni szerintem.:))
2009. máj. 20. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!