Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászati műtétet hogyan...

Nőgyógyászati műtétet hogyan éltétek meg? Mire számítsak műtét előtt ill. műtőben mielőtt elaltatnak? Műtét után?

Figyelt kérdés

Még soha nem volt műtétem. Emlékeztek a műtőre vagy előtte olyan bódítót adnak, hogy nem sok mindent érzékelek?

Milyen előkészületek vannak, mire számítsak, hogy ne lepődjek meg (leginkább nagyon félek :(( )

Ugyanolyan nőgyógyászati vizsg.asztalra fektetnek mint egy vizsgálatkor?

Ébredés után ki hogy érezte magát?

Minden negatív és pozitív dolog érdekel.

Inkább mindenre felkészülök, minthogy meglepődjek.


2011. dec. 18. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:

milyen műtéted lesz?

mert nem mindegy

2011. dec. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hüvelyi kisműtét (méhtükrözés, petevezeték átjárhatósági, ill. ha találnak problémát műtét közben, akkor azt rendbe teszik). Hiszteroszkópia
2011. dec. 18. 16:37
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem volt petefészek ciszta műtétem (laparaszkóppal műtöttek). Ha érdekel velem mi történt és esetleg segít neked, akkor írj privit! Szívesen megosztom veled a tapasztalomat, ha ettől megnyugodsz kicsit :)

21/N

2011. dec. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

szia, olvasd el ezt, hátha segít. [link]

velem is hasonló történt, mint azzal aki írta, én írtam neki levelet, és sokat segített. hátha neked is.

2011. dec. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem csak eü küret volt 2x, egyszer missed ab miatt, egyszer szülés után. Nagyjából ugyanúgy zajlott a kettő. Előtte adtak nyugtatót - illetve másodjára csak akartak, de nem kértem, nem voltam ideges. Műtőben hasonló asztalra fektetnek, mint a nőgyógy. vizsgáló szék, de vízszintesen vagy, és elég magasra pakolják a lábad. Infúzióval altatnak, ehhez előre adnak kanült. Rajtam első alkalommal saját, második alkalommal egyszer használatos kházi hálóing volt. Ékszereket, szemüveget levetetik. Műtét után felébresztenek, visszavisznek az ágyadba. Még egy darabig kómás lehetsz, vissza is alhatsz ha akarsz. Bár én a második alkalommal tudatosan próbáltam ébren maradni, hogy minél előbb elengedjenek. Egy-két órával műtét után ehetsz, ihatsz, mehetsz WC-re. Ne félj, nem olyan szörnyű! Ha van még kérdésed, írj bátran!
2011. dec. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem P3-as eredmény miatt volt LLETZ műtétem.Műtét előtti estétől már enni nem lehetett.Reggel fél8-ra bennt kellett lenni a kórházban,papírokat aláírni."Pizsamát" fel kellett venni,befeküdni az ágyba és kaptunk egy 0.5-ös Xanaxot,hogy megnyugodjunk.Hozzáteszem,nekem nem segített így első műtétem előtt.Aztán szólt a műtősfiú,hogy menjek be vele a műtőbe,szóval a saját lábamon sétáltam be,és egy hasonló vizsgálóasztalra kellett felfeküdni,mint amikor rákszűrésre mész,csak ennek sokkal feljebb volt az a része ahova a lábam kellett tenni,és majdnem a nyakamban voltak így a lábaim,nagyon kényelmetlen volt.Aztán mindkét kezemet és lábamat leszíjazták,és egyik kezembe infúziót kötöttek,és a doki folyamatosan kérdezgetett,és arra emlékszem,hogy képszakadás és a következő kép már az,hogy ébredezek a kórteremben és 5 perc múlva már teljesen éber voltam.Még 2 óráig nem lehetett enni,inni is csak pár kortyot,mert ha túl kába voltál,félre nyelted volna.A hölgy,aki a mellettem lévő ágyon feküdt,elég rosszul volt,hányingere volt és szédült,de még rajta kívül ötünkön végezték egymás után el a műtétet és senkinek nem volt baja.Én attól féltem,hogy hányni fogok,mert sok ilyet hallottam,de semmi bajom nem volt műtét után,csak már nagyon éhes voltam,mert egy napja nem ehettem.Este már haza is engedtek,és csak az volt kellemetlen,hogy még 2 napig "rémálmaim" voltak és émelyegve keltem,de semmi más.Viszont ezt utólag tudtam meg és a mai napig nem tudom,mi igaz belőle és mi nem,de állítólag minden műtétnél,még a legkisebb műtéteknél is intubálják az embert.De ezt általában nem nagyon mondják el műtét előtt,mert állítólag el akarják kerülni,hogy "hisztizzen" emiatt a páciens.Nem tudom,de így utólag visszagondolva,mielőtt elaludtam volna a műtőben valami maró érzést éreztem a torkomban.Pár egészségügyis ismerősöm szerint akkor dughatták le a csövet a torkomon.De mondom,én nem tudom mit gondoljak erről.
2011. dec. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kisműtétnél, ahol csak vénás rövid altatás van, nem intubálnak, saját magad veszed a levegőt. Ez le is van írva a papírra, amit alá kell írni műtét előtt.
2011. dec. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor jó.Csak mert volt csoporttársam akinek ugyanilyen műtétje volt és intubálták :S.
2011. dec. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!