Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ezek agydaganatra utaló jelek?

Ezek agydaganatra utaló jelek?

Figyelt kérdés

Régebben soha nem voltam fejfájós. Pár évvel ezelőtt viszont nálam is elkezdődött,ez persze nem volt durva,megesik,hogy fáj a fejünk.

Viszont,mostanában kicsit gyakrabban fáj. Van,hogy most már minden nap. Kétféleképpen szokott fájni,ez van olyan,hogy fáj az egész fejem,mintha nyomná valami,vagy csak a halántékom környékén fáj,mintha migrén lenne. Gyógyszert nem szoktam rá szedni,mert vagy elmúlik,vagy pedig ledőlök kicsit aludni,vagy csak pihenek és rögtön jobb,el is múlik úgy. Nagyon stresszes az életem,sokat idegeskedem,ráadásul 3hete léptem ki egy 3éves kapcsolatból. Más testrészem nem nagyon szokott fájni,csak a fejem,de változó,hogy mennyit és hogyan.

Olvastam a tüneteknél,hogy agydaganat esetén a végtagok is zsibbadnak. Nekem nagyon ritkán néha a két kézfejem pár másodpercig vagy max 1 percig szokott,de ez tényleg ritka.

Családomban anyukám és apukám részéről is volt rákos,apukám is rákban halt meg.



Szerintetek túlreagálom? Vagy tényleg bajom lehet?

18éves lány.



2011. dec. 23. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Rengeteg oka lehet a fejfájásnak, nagyon-nagyon-nagyon kicsi az esélye, hogy valami agydaganathoz hasonló komoly betegséged van... De mi ezt innen nem tudjuk megmondani, szerintem az ünnepek után vizsgáltasd ki magad, hogy megnyugodj, mert ha ezen is stresszelsz, az nem jó.


Valószínűleg csak a stressztől van, keress valami olyan hobbit, ami kikapcsol! Jobbulást!

2011. dec. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, TÚLREAGÁLOD!

Istenem, ha fáj a fejed miért az az első, hogy agydaganat? És ha már sokat fáj a fejed miért az internetes rákeresés az első az orvos helyett?

Lehet simán csak romlott a szemed, de ahogy írtad migérned is lehet, utóbbi esetben hajlamosíthat a fejfájásra a stressz is.

2011. dec. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Százezer megy egy oka lehet annak, hogy fáj a fejed. Pl. z, hogy kiléptél egy három éves kapcsolatól és ez megvisel lelkileg.

Vagy csak frontérzékeny vagy. Vagy nem iszol eleget. Vagy a szemeddel van baj. Meg még vagy ezer ok.

De elmész szépen egy neurológushoz, aki majd beutal CT-re és megnézik. Nekem is fájt a fejem, elmentem dokihoz, elküldött CT-re, mert azt mondta, hogy azt mindig ki kell zárni.

Persze nem volt agydaganatom.

2011. dec. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A stresssz kóros nyaki izom összehúzódást okoz, ez sokszor együttjár fejfájással.
2011. dec. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Agydaganat tünetei: fejfájás(általában később a betegség folyamán), hányinger, hányás. Ezek reggel jelentkeznek, a nap folyamán enyhülnek. További tünetek: hallás-, látás-, beszéd és memóriazavar, koordinálatlan, idétlen mozgás, koncentráció és memória zavara, csökkenése, epilepsziás görcsrohamok(főleg akkor utal agydaganatra, ha ilyen eddig nem jelentkezett), végtag zsibbadás és bizsergés, lomhaság, fáradtság, növekvő aluszékonyság. Ha ilyen tüneteid nem lesznek, akkor nincsen agydaganatod!
2011. dec. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!