Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ciki vagy nem ciki kérdés, de...

Ciki vagy nem ciki kérdés, de halál komolyan: hogy kell elmenni nőgyógyászhoz, mit kell hozzá mondani kinek?

Figyelt kérdés
Az ki van zárva, hogy én anyukám elé álljak, és megkérjem, hogy segítsen és irányítson már el egyhez, nem, ehhez sajnos nincs elég önbizalmam, ne is próbáljatok rábeszélni, meg egyébként is kollégiumban lakom, annyit tudna tenni, hogy a kolesz közelében keres nekem. A problémám a következő, bármily elképzelhetetlen is lesz: a hüvelyembe semminemű testrész, tárgy, fogalom stb nem képes, nos, utat törni magának. Tényleg semmi, ezzel a problémával 5 éve küzdök, mióta megjött a menstruációm, mikor egy tampont akartam felrakni. Nem, a mini sem megy fel, bármilyen erős is legyen a vérzésem, egyszerűen megáll és úgy fáj, mintha egy késsel akarnék felvágni valamit odabent. Szóval ezt csak azért mondom, hogy nem fogom úgyse hasznát venni a tanácsoknak ezügyben. Szóval, a kérdés igazából az, hogy hogyan kell elmenni egy bbármilyen szakorvoshoz, jelen esetben nőgyógyászhoz? Életemben nem voltam még semmilyennél, és nem vicc. Köszi előre is a válaszokat!
2012. jan. 1. 23:15
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
88%

Ha sztk-ba szeretnél menni (ez ingyen van, ha van TB-d), akkor fogod magad, és elmész a legközelebbi nőgyógyászatra. Mondod, hogy szeretnél bejelentkezni. Adnak időpontot te meg elmész...Ennyi.


Ha magándokihoz akarsz menni, akkor keresel egy szimpatikus orvost, felhívod és kérsz egy időpontot, és elmész. De akkor fizetni kell a vizsgálatért.

2012. jan. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Jah és TAJ kártyát vigyél!!
2012. jan. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Fogod magad, besétálsz egy rendelőbe. Általában van betegfelvétel. Ott elmondod, hogy a nőgyógyászatra szeretnél menni. Elkérik a papírjaidat, majd visszaadják, és megkeresed a nőgyógyászat ajtaját. Ott leülsz és vársz, amíg sorra kerülsz. Ha bemész a dokihoz, elmondod a panaszaidat, biztos meg is fogja nézni. Gondolom szűz vagy, ezt feltétlenül mondd el neki. A többi már az ő dolga.


Szerintem vaginizmusod van.

2012. jan. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Vagy csak szimplán baromi vastag a szűzhártyája. Előfordul.. Orvos átvágja oszt kész.
2012. jan. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt úgy oldottam meg, hogy kikerestem a nőgyógyászati rendelés telefonszámát, felhívtam őket, hogy időpontot szeretnék kérni, mondták, hogy a következő rendelésre jöhetek ekkor és ekkor. Nálunk amúgy a TB-s is időpontos rendelés, nem csak a magán. Mindenesetre, ha felhívod őket, nem vesztesz semmit.
2012. jan. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
94%
Neten keresd meg a hozzád legközelebbi nőgyógyászt, vagy barátnőidtől, ismerőseidtől kérdezd meg ők kit ajánlanak. Azután hívd fel őket telefonon és kérj időpontot. Én olyan felsőt szoktam felvenni, ami elég hosszú és akkor is takar, ha már a gatyát levettem. Szóval majd behívnak, akkor az asszisztens megkérdez pár dolgot pl. mikor volt az utolsó menstruációd és hogy mi a panaszod. Egyszerre csak egy ember beszél az asszisztenssel, tehát más nem tartózkodik a helyiségben, hiszen senki sem beszél szívesen a nőgyógyászati gondjairól egy idegen jelenlétében. Azután behív az orvos ha az előző beteg kiment. Ő is megkérdezi, hogy mi a panaszod, mióta tart, milyen fogamzásgátló módszert használsz, ilyesmi. Majd be kell menni egy elszeparált (esetleg csak függönnyel eltakart)helyiségbe és ott le kell vetkőzni alul. Majd kimész és fel kell ülni egy ágyra és felrakni a lábaid, hogy az orvos meg tudjon vizsgálni. (Előtte meg fogja kérdezni, hogy szűz vagy-e, mert akkor máshogy vizsgál meg.) A melleidet is megvizsgálja, de ahhoz csak fel kell húz a pólót és a melltartót. Lehet, hogy ultrahanggal is megvizsgál. Ha vége a vizsgálatnak visszamehetsz felöltözni és már ruhában elmondja a doktor a továbbiakat. Nekem nagyon rendes volt az orvos mikor először mentem, mindig mondta, hogy mit csinálja, hova üljek stb. Remélem te is jó orvost fogsz ki! Azt mondják a férfiak jobbak, én is férfinál voltam és nem bántam meg, nem voltam jobban zavarban, mintha egy nőnél lettem volna.
2012. jan. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igen, egyébként szűz vagyok, ha esetleg valaki nem következtetne erre, mindennemű behatolás lehetetlen.
2012. jan. 1. 23:33
 8/30 anonim ***** válasza:

Huh, nekem is ilyen problémám van. Azt hittem, egyedül vagyok vele. :S

Amúgy minden orvosra igaz, hogy időpontot kérsz, aztán simán odamész az időpontra (viszel TAJ-kártyát!), és elmondod a panaszod.

2012. jan. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit tennék hozzá, hogy ami családunkban sem szokás intim dolgokról beszélni és elképzelhetetlennek tartottam, hogy anyukámmal bármi ilyenről tudjak beszélni.De végül elmondtam neki a bajom, mert úgy voltam vele, hogy ha még előtte is zavarban vagyok akkor egy idegen előtt pláne az leszek. És végül teljesen normálisan meg tudtam ezt beszélni anyukámmal és elkísért.
2012. jan. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
0%
hát először is mehetsz gyalog, busszal vagy akaár autóval is... hogy mit kell mmondani? odaállsz a recepcióshoz és szépen, artikuláltan "JÓ NAPOT KÍVÁNOK" remélem tudtam segíteni
2012. jan. 2. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!