Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 5 hetes terhességet lehet,...

5 hetes terhességet lehet, hogy nem mutat ki a teszt?

Figyelt kérdés
Az utsó menzeszem nov 30-dec.3 volt. Dec. 7én voltam a párommal és csak ekkor(ezt pontosan tudom napra, mert külföldön dolgozik és sajnos karácsonyra se tudott hazajönni).Dec 28án kellett volna megjönnie újra a menzesznek, ma jan.3. van, szal, ha 7én összejött a baba, akkor ma épp 5 hetes lennék. A teszt azonban azt mutatja nem vagyok terhes. Lehetséges ez?
2012. jan. 3. 10:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Persze h lehetséges,sok minden miatt késhet. De ahogy látom ez még nem is késik..
2012. jan. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Kedves első késik,mivel dec.28.-án kellett volna

magjönnie!

Reggeli vizeletből teszteltél?

2012. jan. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Próbálj meg reggeli vizeletből tesztelni, az biztosabb lesz. Azért remélem, hogy összejött nektek...:)
2012. jan. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A kérdező vagyok. Késik, mert nekem 26-28 napra szokott megjönni, ma meg a 33.nap van. persze késhet stressztől bármitől is. Azért is néztem a tesztet, koradélelőtti,de nem a reggeli első vizeletet néztem. De majd veszek még tesztet és pár nap múlva újra megnézem!
2012. jan. 3. 11:28
 5/13 A kérdező kommentje:
Sőt 34. nap van! :-) Csak azt nem értem, úgy reklámozzák a terhességi teszteket, hogy már a menstruáció elmaradása utáni 1. napon kimutatja...Meg már 10 napos terhességet kimutat, nekem meg nem mutatna ki egy 5 hetest nem mutatna ki?!
2012. jan. 3. 11:31
 6/13 anonim ***** válasza:

Azért vegyük hozzá, hogy te úgy számolod a terhességet mint az orvosok, vagyis az utolsó vérzés első napjától.

Viszont ha belegondolsz, ez a számolási módszer vhol butaság, hiszen ez alapján hamarabb kezdődik a terhesség, mint hogy megtörténik az aktus.


Pl. ha vkinek 28 napos a ciklusa, 12. napon peteérése van, teherbe esik, akkor az elmaradó menzesz időpontjában már 4 hetes terhes, holott az aktus csak 3 hete volt.


A teszteknél a "10 napos terhesség" az a beágyazódástól számolandó.

A beágyazódás pedig a 6-7. napon kezdődik.

Tehát ha egy tesztre azt írják, hogy 10 napos terhességet mutat ki, akkor kb. az aktus után 16-17 nappal mutat eredményt.


Egyébként a menzesz elmaradásakor már a legtöbb tesztnek ki kellene mutatnia, de simán lehet, hogy csak sok folyadékot ittál, sokat pisiltél és a vizeletben a hormon nem ér el akkora koncentrációt, hogy kimutassa a teszt.

Ezért érdemes reggeli vizeletből csinálni.

A másik pedig, hogy azért álnegatív eredmény előfordulhat.


De az is lehet, hogy tényleg nem vagy terhes.

2012. jan. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
"az aktus csak 3 hete volt" helyett: az aktus csak 2 hete volt.
2012. jan. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én az aktust és a teherbeesést dec 7től számolom (nem az utsó menzesztól, ami nov 30án kezdődött), mert az pont akkor volt! Sem előtte, sem utána nem voltam a párommal,csak eznap mivel nem volt Magyaro-n (és nem, mással nem voltam :-) ).
2012. jan. 3. 14:03
 9/13 anonim ***** válasza:
csak nem Borsod megyei vagy kedves Kérdező? :)
2012. jan. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem.
2012. jan. 3. 15:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!