Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen a dupla méh?

Sackboy kérdése:

Milyen a dupla méh?

Figyelt kérdés
A barátnőmmel elmondtunk egymásnak mindent...és szóba került,hogy 2 méhe wan. Megijedtem. Még nem halottam erről. Csak annyit tudtam meg,hogy ez a rendellenesség duplára nöwelheti a kisbabák méhen belüli elhalásának esélyét...Segítséget kérek!!! Mindent tudni akarok erről. A barátnőmmel nem lesz esélyünk egy időre beszélgetni egymással,szówal mondjatok el mindent erről minnél előbb. Félek,ez nagyon weszélyes? Wan köze a ahhoz,hogy mennyire élwezi a szexet? Kell walamitől tartanom azon kíwűl,hogy nehéz lesz a gyermeknemzés? Nagyon tartalmas wálaszokat kérek... Köszöni,egy megrémült férfi
2012. jan. 8. 21:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%

Basszus, google kereső: uterus duplex. Vagy kettős méh vagy dupla méh.

Ennyire ne legyél fatökű.

És fedezd fel a V betűt. Ott van a c és a b között.

2012. jan. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
Vagy uterus bicornus. Ezeket mind végignézheted.
2012. jan. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
nemtudom, miért vagy ennyire arrogáns, előző. örülj neki, hogy te tudod.
2012. jan. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok oltást! :( Ti nem tudjátok milyen ez nekem... a Googlen semmit se találtam. Egykét dolgot igen,de az nagyon kewés wolt. Ja,és 1. wálaszoló: Köszönöm,hogy először megismertél,és aztán ítéltél meg...UGYANIS AZ ÉN BILLENTYŰZETEMEN NINCS SZIMPLA W!!!!!!! -.-"
2012. jan. 9. 10:25
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat ha arrogáns voltam, de akkor sem tudom megérteni az ilyen kérdéseket.

Ez NEM egy orvosi oldal. Itt nincsenek orvosok. Laikus emberek vannak. Ha MEGBÍZHATÓ információt szeretnél, akkor jobb, ha orvosi oldalakra, orvosi szakkönyvekre támaszkodsz. Ha google-ben nem találtál semmit, akkor van ezer meg egy orvos-válaszol oldal, ahol felteheted a kérdésedet, és MEGBÍZHATÓ választ kapsz rá.

Pl. orvostudakozo.hu, webbetegen is van azt hiszem, nők lapján is talán meg még ki tudja hol

Tudom ajánlani az orvostudakozót, ott alapból van 3 nőgyógyász.

2012. jan. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Egyébként ha jól tudom, a méh fejlődési rendellenességeinek is van elég sok formája, az, hogy "2 méhe van" nem sokat mond.

Csak osztott a méhe? Egy méhszája van és két méhe? Vagy a méhszája is kettőzött? Hüvelye egy van?

2012. jan. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
És mi az hogy nincs sima V a billentyűzeteden? :S
2012. jan. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
11:14 én elmondtam: két méhe wan...nem két méhnyak és két wagina...csakis a méhe wan duplikálwa
2012. jan. 9. 15:04
 9/13 anonim ***** válasza:

A dupla méh egy ritka fejlődési rendellenesség, mely során két méhtest fejlődik ki, melyek méretüknél fogva kisebbnek bizonyulnak, mint egy átlagos méh. Előfordul, hogy az egyik kicsit kisebb, mint a másik, de a leggyakrabban szimmetrikusak. Esetenként előfordulhat, hogy két hüvely is kifejlődik.

Még nem tisztázott, miért is alakulhat ki, az orvosok is csak találgatnak. Egy biztos, nem túl gyakori eset.

És milyen hatásai lehetnek a gyermekvállalásra? Ebben az esetben szinte bizonyos hogy a nőt veszélyeztetett terhesnek fogják titulálni, és rettentő nagy odafigyelést kell, hogy tanúsítson az illetékes nőgyógyász. Mivel a méhek kisebbek, mint az átlag, a babának nincs elég helye fejlődni és nagyon gyakori a vetélés, halva születés, illetve minden esetben császármetszéssel szülnek a két méhű nők.

Nem árt a várandósság alatt sem az odafigyelés, hiszen gyakran fordul elő, hogy az egyik aztán a másik méhbe is kerül egy-egy megtermékenyített petesejt, csak éppen nem egyszerre. Valószínűleg a terhesség alatt is védekezni érdemes, de volt már rá példa, hogy egy anya egyszerre két (nem iker) babának adott életet anélkül, hogy tudta volna, két méhe van. Persze ez nagyon veszélyes is lehet, így ha valakinél fennáll a gyanúja a dupla méhnek, mindenképpen konzultáljon az orvosával mielőtt babát tervezgetnének.

Furcsa azonban, hogy eme rendellenesség nem jár műtéti beavatkozással, tehát nem szokták az egyik méhet eltávolítani.

2012. jan. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Na wégre! Utolsó wálaszoló köszönöm! Ez egy tökéletes wálaszadás wolt...amúgy találtunk műtéti beawatkozáshoz lehetőséget. A baj,hogy ha "kiműtik" az úgymond talán második méhet,akkor a másiknak nagy esélye wan,hogy 85%-a megsérül. A gyermeknemzés és terhességgel csak annyi gond,hogy császármetszéssel jön wilágra...a wetélés megoldható walamiféle tablettákkal. Mégegyszer köszönöm...ja,és annak,aki azt mondta,hogy ez nem egy orwosi oldal: Érdekes,mert én találtam egy olyan kategóriát,hogy "Egészég" és azon belül számtalan más ORWOSI alkategóriát
2012. jan. 10. 10:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!