Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok szerintetek forduljak...

Lányok szerintetek forduljak orvoshoz?

Figyelt kérdés
14 vagyok. 1 éve van mensesem . A baj az, hogy 11 napig szokott tartani. Ez szerintetek normális? Anyának sem 3 nap de azért nem 11 !Tudom ,hogy páran vannak még ezzel a problémával. Nagyon gyakori az ilyesmi? Később rövidebb lesz? Ha ez számít első 5 napban kb azér telég sűrjen kell cseréljem.Régen olyan is volt, hogy 6. napon semmi, medencézni is tudtam de már nincs ilyen téren szabadnapom. Kérlek ne íjjesszetek nagyon rám :-s. Előre is köszi :)
2012. jan. 10. 00:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, menj orvoshoz, egy hétnél tovább nem szabad tartania.
2012. jan. 10. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem 2 év volt, hogy beállt normálisra. 11nap kicsit sok, de eleinte a egy barátnőmnek is ilyen hosszú volt, szal előfordul
2012. jan. 10. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Azért a biztosnság kedvéért szerintem menj el orvoshoz, ha nincs semmi baj,akkor legalább megnyugtat a tudat:)

Gyermeknőgyógyászhoz is tudsz menni, mert még 18 alatt vagy.

2012. jan. 10. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ilyen idősen ez még normális. Ha a vérszegénység tüneteit észleled, akkor menj először háziorvoshoz, és kérj vérvizsgálatot, és ha tényleg vérszegény vagy (és egészségesen étkezel!), akkor talán indokolt nőgyógyászhoz menni

ha amúgy semmi bajod, akkor ha még 17 éves korodra is ilyen, és más miatt még nem voltál nőgyógyásznál, akkor majd menj el akkortájt

de egyébként egy növésben lévő tini ciklusába nem jó bekavarni, ezért se jó nekik fogamzásgátlót felírni, hisz még a méhük is fejlődésben lehet, és a foggátló azt teljesen leállíthatja. szóval szerintem egyelőre hagyd, hogy rendezze magát a szervezeted, most sokat változik még a tested, a ciklusod is alakulhat

nekem is pl eléggé megrövidültek és gyengébbek lettek a menstruációim miután kiléptem a tinikorból.

Szóval hacsak nem vagy súlyosan vérszegény, teljesen fölösleges orvoshoz menni, vagy bolygatni a ciklusod.

2012. jan. 10. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Előttem szólóval egyetértek.

Amúgy szoktál rendszeresen mozogni? Tinikoromban csináltam olyanokat, hogy pl. ha tudtam, hogy pont azon a héten jönne meg, mikor osztálykirándulunk, elkezdtem pár héttel előtte minden nap edzeni egy kicsit (mert hogy ettől majd előbb jön meg, mert a folyamatok felgyorsulnak).

Nemcsak hogy előbb jött meg, de nem fájt a hasam

ÉS: rövidebb ideig tartott(!)


24L

2012. jan. 10. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Régen nekem is több mint egy hétig tartott. Most meg már olyan 5 nap körül van. Egyszer volt olyan hogy 2 hét után megjött és még erre is azt mondta a nőgyógyász, hogy ez normális. Szerintem ezek mindenre azt mondják. Menj el kérdezd meg, de nem hiszem hogy neked mást fognak mondani.
2012. jan. 10. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
37%
Ez a legjobb megoldás, hogy orvoshoz mész.
2012. jan. 10. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Teljesen fölösleges...
2012. jan. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
amikor én is ebben a serdülőkorban voltam, akkor én is menstruáltam 10 napokig, de mivel még viszonylag nem régóta menstruálsz így ez normális. a doki is csak ennyit mondana rá, nekem például akkor lett kevesebb amikor már fogamzásgátlót kezdtem szedni. aztán most abba hagytam 6 év után és azóta késett sokat, és most jelenleg 2. hónapja sehol semmi, de voltam dokinál és semmi...nem vagyok terhes... 22/L
2012. jan. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszön szépen mindenkinek.
2012. jan. 10. 09:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!