Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 3 centis ciszta van a petefész...

3 centis ciszta van a petefészkemben. Doki azt mondta hogy ő azt leszívja egyik nap. Egy napos eljárás. Hallot már vki erről? Tapasztalatok? Hogy működik?

Figyelt kérdés
2012. jan. 12. 15:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Rutinműtét ne félj.
2012. jan. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 4 cm-es volt és a doki azt mondta 2 hónap múlva menjek vissza, hátha addig felszívódik. Fel is szívódott.
2012. jan. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
bemész,elaltatnak,hüvelyen keresztül leszivják.Semmit nem érzel utána:)
2012. jan. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Laparoszkópia a műtét neve. És úgy műtenek, hogy 3 apró (kb 1-2 centis) vágást ejtenek rajtad. Egyet a köldöködnél ott fogják bevezetni a kamerát, kettőt a petefészkeidnél: ebből eggyel támasztani fogják a szerveidet, a másikkal pedig leszívják a cisztát. Engem 2008-ban műtöttek egy 5x3 cm-es petefészek cisztával. A műtét napjával együtt 3 napot voltam bent, és rá 10re varrat szedés volt.
2012. jan. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%
Hüvelyen keresztül szivatják le, és nincsenek varratok! Utolsó keveri a szezont a fazonnal.
2012. jan. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
4. válaszoló vagyok. Lehet, hogy összekeverem. De mondd csak hüvelyen keresztül, hogy szívnak le egy petefészek cisztát?
2012. jan. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
nekem vagy 4x leszivták,hüvelyi műtét volt,a petefészek eltávolitás volt laparoszkópos.
2012. jan. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát nekem csak azért fura ez, mert nálam laparószkópiás műtéttel távolították el a petefészek cisztámat, szóval nem a petefészkét. A hüvelyi út szóba se jött.
2012. jan. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
1, A beteg számára legkisebb megterhelést jelentő beavatkozás a ciszta leszívása (punkció). Erre egyszerű, csupán folyadékot tartalmazó ciszták esetén van lehetőség. Rövid érzéstelenítésben a hüvelyen keresztül felvezetett tűn át a tömlő tartalmát egy fecskendőbe leszívjuk....
2012. jan. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem egy 3cm-es ciszta,még nem olyan óriási,hogy műteni kelljen(nem vagyok szakember,de eléggé sokat olvasok-tudok ebben a témában).

A következő menst.kor úgyis felszívodik,ha ezzel egyidőben elkezdesz fog.gátlót szedni,az meg amúgy is gátolja az esetleges köv.ciszta kialakulását.

Én a helyedben amúgy műtét előtt még egy orvos véleményét is kikérném.

2012. jan. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!