Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fölfázhatok, ha érzem, hogy...

Fölfázhatok, ha érzem, hogy hideg a padló (de föl vagyok rendesen öltözve)?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy ahová táncolni járok, nagyon hideg a padló, ezért a balettcipőm alá egy jó vastag zoknit szoktam fölvenni. Ennek ellenére nem a legjobb a komfortérzetem. (Habár a kezem, lábam egyébként is nagyon hideg szokott lenni.) Fölfázhatok így is?
2012. jan. 15. 12:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha érzed, hogy hideg a padló felfázhatsz.
2012. jan. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
felfázásnak semmi köze a hideghez, a felfázás húgyúti fertőzés, amit baktériumok okoznak
2012. jan. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ajaj..:-/ Pedig szerintem én vagyok nyomi, mert a sportcipőmben (szintén vastag zoknival), olyan 10 fok körül az utcán, betonon sétálva is fázott a lábam, szintén olyan érzettel, mintha a föld lenne hideg. Pedig nem ilyen kis vékony talpú tornacipőben mászkáltam.

Azért lekopogom, de eddig nem fáztam ténylegesen föl, csak mindig tartok tőle.

2012. jan. 15. 12:23
 4/9 A kérdező kommentje:

12:22, Akkor miért van, hogy az embernek tényleg a hidegtől kell néha 5 percenként wc-re mászkálnia? Ösztönzi a baktériumokat?

Tényleg sok helyen írják ezt, de nehéz elhinni, hogy a hidegnek semmi szerepe nincs.

2012. jan. 15. 12:29
 5/9 anonim ***** válasza:

"FEL" akkor fázhatsz, ha pl. leülsz. Igen, a húgyúti fertőzés baktérium okozza, de rá lehet segíteni, ha valaki hideg földön, széken üldögél. + Nőknél simán lehet petefészek-gyulladást kapni ilyentől.


"MEG"fázni viszont lehet úgy, hogy fázik a lábad táncórán vagy az utcán.


De szerintem mindegy, hogy nevezzük, a lényeg ugyanaz a szívás.

2012. jan. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az lehet, mint a torokgyulladásnál. Azt vírus okozza, de ha hideget iszol vagy belélegzed a hideget télen, akkor fogékonyabb vagy a vírusokra. Talán gyengébb olyankor a védekezőképesség. A fagyitól sem lehet torokgyulladást kapni, mégis, ha eszel fagyit, megfájdulhat a torkod, mert szabad utat kapnak a vírusok.
2012. jan. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

De, ha nekem mindig fázik a lábam?:( Már vettem bokamelegítőt ezer féle vastagzoknit. Barátnőim meg mezítláb mászkálnak a hideg kövön és semmi bajuk nincs.


Köszi mindenkinek a válaszokat!:)

2012. jan. 15. 12:34
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
"De, ha nekem mindig fázik a lábam?" akkor meg kéne nézessed a keringésedet ;)
2012. jan. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
És mit csinálnak az orvosok, azon túl, hogy megállapítják, nem a legjobb a keringésem?:P Van egy olyan érzésem, hogy semmit.
2012. jan. 15. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!