Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Előrébb lehet valahogy hozni,...

Előrébb lehet valahogy hozni, mondjuk 3-4 napot a menzeszt? Ha igen, akkor hogyan? 13 vagyok .

Figyelt kérdés
Sajnos annyira peches vagyok ,h mindig rosszkor jön meg a bajom (szünetekben ,szülinapomkor ,karácsonykor). Legközelebb elméletileg feb.10-e körül kéne megjönnie ,de pont akkor megyünk sítanfolyamra (természetesen) . Át rakathatnám magam az első turnusra ,de ott csak "majmok" lennének ,akiket nem igazán csípek .Mindenképpen szeretnék menni sítanfolyamra ,hülye lennék ,ha kihagynám ,de nem szeretném ,ha pont akkor lenne meg a bajom ,mert tervben van az is ,h elvisznek minket úszni meg szaunázni .Hallottam ,h fogamzásgátlóval lehet szabályozni ,de ahhoz én még fiatal vagyok meg anyu nem is engedné meg .Előre is köszi a válaszokat .
2012. jan. 17. 12:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Egy millió kérdés és egy millió válasz volt ebből..

Először is.13 évesen hál istenek nem ír fel a doki fogamzásgátlót.Amúgy azzal sem tudod előre hozni vagy késleltetni,csak be lehet állítani a rendszerességet.

Sem citrommal,sem naranccsal,sem imádkozással nem lehet sem előre hozni,sem kitolni a menstruációt.Ha a méhnyálkahártya le akar lökődni akkor le fog,és vérzés kíséretében távozni fog belőled..Ez egy ciklusfolyamat ami ha akarod ha nem megtörténik..és nem tudod halogatni

2012. jan. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 bánomisén ***** válasza:

Az egyetlen, amit tehetsz, hogy eldöntöd, bevállalod-e úgy a sítanfolyamot, hogy kimaradsz az úszásból, vagy mégis átrakatod magad a "majmok" csoportjába, és akkor úszhatsz is.

Ahogy az első is mondta, a menstruációnak nem lehet parancsolni, ha jönni akar, jön, alkalmazkodni kell hozzá. Abban pedig tökéletesen igazad van, hogy fiatal vagy ahhoz, hogy fogamzásgátlót szedj, valójában fel sem írná még neked az orvos. Más praktikákkal meg fölösleges próbálkoznod, a természet ereje úgyis erősebb, csak hiábavaló időtöltés lenne.

Szokd meg, nagylány, hogy ez a női sors :-)

2012. jan. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez nem játék! Senki nem akkor menstruál, amikor akar. Úgy kell elfogadni, ahogy van!
2012. jan. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Használj tampont mikor úszás lesz, meg síeléshez is használhatod. Nem a legnagyobb méretüt kell használni és ennyi.13 évesen simán lehet használni ha eddig nem használtad próbáld ki.Aztán ha vége van a tanfolyamnak akkor nyugodtan hanyagolhatod a használatát.Én mindig is így csináltam és ma is így van.Ha itthon vok napközben és éjjel is csak betétet használok, de ha megyek valahová akkor tampont rakok fel. :) Ez miatt ne variálj.
2012. jan. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszi :) anyum nem igazán engedi h,tampont használjak ,mert megeshet ,h átszakítja a szűzhártyámat :/ sajnos ...
2012. jan. 17. 14:27
 6/12 anonim válasza:
Jajj ne viccelj már a kis méretű nem csinál ilyet :)) De nem hinném hogy te mindig szót fogadsz anyukádnak.Ilyen dolgokban én sose kérdezem anyámat meg. Nem engedtem hogy beleszoljon ilyen dolgokba.Mert ha meg is tiltja mit tud csinálni, ellenőriz hogy tampon van e fenn. ? :D :D Ennyi idősen már nem vagy túl kicsi.Fogadok hogy egy év és már nem leszel szűz.Na és azt se fogod elmondani anyudnak.
2012. jan. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Ja és bár igaz hogy fiaim vannak de ha lányom lenne ilyen dolgokba nem avatkoznék bele.

Szóval érezd jól magad a síelésen!

Utolsó voltam :)

2012. jan. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nem lesz semmi bajod a tampontól :) Ha van olyan barátnőd, akiben megbízol, és azt használ, akkor ő is adhat tanácsot, hogy milyet vegyél (vagy adhat ajándékba néhány darabot, nem kell neked olyan sok). A sítáborban úgyse lesz ott anyukád. A legjobb ha ciklusod legerősebb napján próbáld ki a tampont, mert akkor nagyon könnyű használni.


Amúgy nem szoktam javasolni senkinek, hogy az anyukája javaslatai ellenére tegyen valamit, főleg nem, hogy titkoljon el valamit a szülei elől, de az adott esetben én se mondanék inkább semmit anyukámnak az egészről.

2012. jan. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hát lenne itt még egy kérdés ,mert hát én nem igazán szoktam anyunak ellent mondani .....ilyen esetekben és az ilyen ügyeket megszoktam vele beszélni akármennyire is ciki ,de lenne számomra ugye a másik opció ,h az első turnusban megyek a sítanfolyamra ,ami mellett több érv is áll ,de ellene is van egypár .Ha nem gond akkor felvázolom .

Elsö turnus azért lenne jó ,mert :ott vannak barátaim és nincs afféle "majmok" ,jobban kitudnék bontakozni és ott biztos helyem lenne (nem vagyok biztos abban ,h van-e még hely a 2. turnusban),megjönnénk sítúrából és rögtön kezdődne a tavaszi szünet .

Ellene szól :meglenne a bajom ,nem igazán merem kipróbálni a tampont meg nincs bátorságom ahhoz bemenjek egy boltba és vegyek magamnak ,mert a barátnőim is inkább betét használnak .

Második turnus ,azért lenne jó ,mert :ott is vannak barátaim ,jobban élvezném az egészet ,mert nem lenne meg a bajom és szabadon mozoghatnék .

Ellene szól :nem csípem azokat a 8. osztályos tanulókat akik még velünk jönnek és lehetséges ,h elb@sznák a kirándulásomat és nem biztos ,h még van hely az 1.turnusban .

A 15:05-ösnek üzenem :nem hiszem ,h 1 év múlva elfogom veszíteni a szüzességem ,mivel valójában mégcsak nem is csókolóztam ,de amúgy szerintem még ez nyugodtan várhat :D

Egyszer mondjuk egy kisebb időre kipróbáltam a tampont fürdésnél ,de kész szenvedés volt kivenni ,annyira ,h már majdnem sírtam :(

2012. jan. 17. 17:23
 10/12 bánomisén ***** válasza:

Kérdező, nem kell túlkomplikálni. A kérdés az, hogy mennyire akarsz te ott úszni.

Ha annyira, hogy bevállalod miatta a majomcsapatot, akkor kérdezd meg, hogy van-e még hely abba a turnusba, és ha van, jelentkezz rá.

Ha nem annyira fontos az úszás, akkor meg menj a barátaiddal, érezd jól magad még akkor is, ha éppen menstruálsz közben. Sielni tudsz majd így is, meg szaunázni is.


Egyébként meg abban, hogy ráérsz elveszíteni a szüzességedet, igazad van. Ahogy abban is, hogy ha kényelmetlen neked a tampon, akkor nem használod. Ebbe senkinek nincs beleszólása.

2012. jan. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!