Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ma vettem észre, hogy tegnap...

Ma vettem észre, hogy tegnap véletlenül 2 szem fogamzásgátlót vettem be. A mait is bevettem már a szokott időpontban. Lesz ettől valami bajom? Nem fogja felborítani a ciklust? Kell kiegészítő védekezés?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy csináltam, csak azt vettem észre, hogy a mai szem hiányzik...Qlairát szedek, ez a 22. nap (28 szem van egy levélben). A betegtájékoztató erről nem ír semmit.
2012. jan. 18. 17:45
 1/1 anonim ***** válasza:
0%
A gyógyszerek adagolása általában 70Kg-os testalkatú emberre van kiszámolva úgy, hogy két tabletta véletlen bevétele még lehetőleg ne okozzon gondot. Vagyis nem tesz ugyan jót a hormonjaidnak - lehet, hogy kissé idegesebb leszel, stb. de nagy bajt vélhetően nem okoz. Másik része a kérdésnek: Egy szem tabletta kihagyása (másnapi adagod) a fogamzásgátló szereknél általában nem okoz teherbe esést, továbbá a változó hormontartalmú (megszámozott tabletták) esetén nem egymást követő két nap is elhagyható a gyógyszer esetenként, még ez sem számottevő plusz kockázat. Értsd: Minimálisan lesz nagyobb a teherbe esés valószínűsége, de ez egyébként se nulla! Vagyis rendesen szedett gyógyszer mellett amúgy sem árt vigyázni és nem durrbele módra szeretkezni. Sajnos néhány százalék valószínűsége van a teherbeesésnek mindig, ráadásul egy ilyen hormonkezelt magzatot kockázatos megtartani - de erről az orvosod a gyógyszer ismeretében több információval szolgálhat...
2012. okt. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!