Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetséges, hogy az államon...

Lehetséges, hogy az államon lévő duzzadt, pattanásszerű csomók valamilyen nemi problémára utalnak?

Figyelt kérdés
Tavaly áprilisban hagytam abba a fogamzásgátlót, azóta ilyen nagyobb kelésszerű dudorok alakulnak ki az államon. Azt gondoltam, biztos az az oka, hogy abbahagytam a gyógyszert. De most újra elkezdtem, már az első levelet a feléig beszedtem, és még rosszabb a helyzet, mint volt. Mit javasoltok? Menjek vele orvoshoz? És inkább hova? Nőgyógyász vagy bőrgyógyász?
2012. jan. 19. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Én első körben bőrgyógyászhoz mennék vele. Bár készülj fel rá, hogy úgyis azt fogja mondani, hogy "majd a gyógyszertől elmúlik" (nekem 3 éve ezt mondja hajzsírosodásra, azóta sem javult), de akkor magyarázd el neki, hogy nem.
2012. jan. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy azt mondja. A miénk például azzal kezdte, hogy oké akkor vérvétel. A vége mandula műtét lett, az volt a góc a szervezetben.
2012. jan. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez rosacea lesz:

[link]


Nekem évekkel ezelőtt volt ilyen hónapokig, nagyon ronda és fájdalmas tud lenni. Bőrgyógyász előszőr kencéket írt fel, de nem használt, végül Kliont és doxicyclint kaptam, amitől elmúlt és azóta nem jött elő.

2012. jan. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

És ha holnap elmegyek vele bőrgyógyászhoz, akkor meg fogja tudni mondani, hogy mi a probléma? Vérvételre kérhetek beutalót?

Annyi minden lehet a probléma.. az arctérképen ez a terület a petefészkek területe, szóval az is lehet, hogy ott van a probléma. De lehet a gyomor/belekre utaló probléma, a mandulára, vagy a fogakra is...

Vérvétel kimutatja gondolom. És az, hogy gyógyszert szedek, nem befolyásolja a vérképemet?

2012. jan. 19. 15:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Vagy csak szimplán betett a hormonháztartásodnak fogamzásgátló. Ha megint abbahagyod majd, vszínűleg megint ez lesz.
2012. jan. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Régen adott beutalót vérvételre a bőrgyógyász, de nem tudom, hogy mostanában is adhat-e. Bizonyos gyógyszerek befolyásolhatják a vérképet, ezt meg kell mondani az orvosnak. Tulajdonképpen lehet gyomortól is, pl. túl sok sav, vagy nehéz fűszeres, erős és zsíros ételek, gomba, stb.
2012. jan. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ezzel nem bőrgyógyászhoz kell menni,hanem vérvételre!Oda a nődoki beutal,ha ezt elmondod neki.Az lehet,amit az egyik válaszoló írt,hogy bekavart a hormonháztartásodba-ezekkel vigyázni kell.Ha érzékeny vagy rá,akkor nem ajánlott szedni,mert ezek hormonális betegségekhez vezethetnek...de egyébként is ajánlott a rendszeres vérvétel(ellenőrzés)fog.gátló előtt/szedés alatt.Csak az orvosokat szerintem nem kell bemutatni senkinek...
2012. jan. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!