Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az elsö után nektek hány...

Az elsö után nektek hány napra vagy hònapra volt a második menses?

Figyelt kérdés
Arra lennèk kivàncsi hogy, hàny èvesen ès mikor jött meg az elsö ès mikor lett rendszeres stb, az elsö utàn mikora volt a 2-dik, volt addig fehéres folyàs mig nem jött 2-dik. El mesèlnètek nektek hogy zajlot? Mert nekem oktoberben volt az elsö azòta semmi fehèr folyàs se. (Egy duci 12 èves kamasz làny)
2012. jan. 23. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:

12 évesen már megjöhet ezzel semmi gond nincs. mennyire vagy duci. hány kilót jelent ez? a nagyon nagy túlsúly okozhat hormon problémát is.


de nálad inkább csak simán most kezdödnek a hormonok. ha még 3-4 hónapot nem lesz meg esetleg érdemes házirovssal vagy ha gyerekorvoshoz jársz vele beszélni. ha jó anyukáddala viszony akkor vele.


fehér folyádo azért nincs mert nincs peteérésed sem ezért nincs mensid sem. nem baj ez lehet eltellik még 1-2 év is mire megjön rendesen.


a menstruáció egy méhfalról leválló véres nyálkahártya réteg. ezek után a petefészkek elkezdenek termelni újabb petét, ami kb az utolsó mensid után 14 nappal kilöködik a petevezetékbe és elindul a méhbe. a kilöködés elött a szervezet egy hormont termel ami fellazítja a letapadt nyálkát a peteveeztékben és ez lesz a fehér, átlátszó folyás. ha a pete a kilöködés után 24 órával megtermékenyül (ahhoz sexelned kell valakivel) akkor kb 5-7 napon belül elér a méhbe ahol megtapad majd elkezd nöni és baba lesz 9 hónap múlva.

ha nem termékenyül meg akkor 24 óra után elsorvad, felszívodik, életképtelen. ekkor még vár a méh kb 2 hetet és elkezd megtísztítani magát, levállik ez a véres nyálkahártya és ez a mensid. majd kezödik a folyamat elöröl.

2012. jan. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, az elején normális, ha több hónap kimarad. Ha már látszanak rajtad a másodlagos nemi jellegek, vagyis nő a melled, szőrösödik a puncid és a hónaljad, akkor semmi baj. Még csak most kezdett fejlődni a hormonrendszered.
2012. jan. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem 11 éves korom óta van fehér folyásom,és rá kb pont egy évre,12 évesen jött meg először.Nekem akkor rendszeres volt egy évig,akkor tényleg mindig rendesen megjött,aztán egy évig nagyon rendszertelen volt,néha megjött,néha nem,volt hogy csak 2 napra,stb,de azóta rendszeres.:))

15/L

2012. jan. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Még írhat bárki!

Várom a válaszokat/történeteket!

2012. jan. 23. 17:38
 5/6 anonim ***** válasza:

15.szülinapomra "kaptam"

első 3 hónapban viszonylag rendszeres volt 28-30 napra..

majd 6 hónapig semmi, utána fix 30 napra állt be, majd a nemi élet elkezdése után fix 28 (órára pontosan), most fg. gátlóval 28 nap, kíváncsi vagyok mi lesz ha abbahagyom 3 éve szedem lassan...


amúgy előtte már volt fehér folyásom, visszagondolva ciklikusan, mikor már menstruáltam: fél időben meg 1 nappal előtte volt, most kicsit a fog.gátló miatt más...de ez egy másik helyzet

2012. jan. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
11 éves koromban volt fehérfolyásom, majd ahogy betöltöttem a 12-t, meg is jött. November volt, december kimaradt, de utána már a januári megjött, és már ment tovább kihagyás nélkül :)
2012. jan. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!