Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Kinek milyen tapasztalata van a HPV-vel? Mit tud erről?

Figyelt kérdés

Első rákszűrésem eredménye p2/p3-as lett amit sztk-ban csináltattam. Felhívott az orvosom hogy menjek be mert nem lett túl jó az eredmény, mikor bementem közölte hogy HPV-m van és vissza kell mennem 3hónap mulva typologiára hogy kiderítsék melyik fajtája a HPV-nek.

Mikor hazamentem elmondtam a szüleimnek és anyukám felhívta a magánorvosát (akinél születtem) kért időpontot, azt mondta 3 hónap mulva menjek el hozzá, elmentem hozzá megvizsgált felírt egy gyógyszert és azt mondta ne foglalkozzak vele mert ez csak média kampány, hogy a sok fiatal beoltassa magát.. De az eredményem akkor is rossz lett... Volt hogy néha csak elkezdtem vérezni, és görcsölt a hasam, visszamentem a magándokihoz és azt mondta hogy még fiatal vagyok előfordulhat..

Mostmár eltelt 1 év azóta, esedékes lenne újabb szűrővizsgálatot tennem.. mit javasoltok melyik orvoshoz menjek vissza?

Ki mit tud a HPV-ről.. mit tennétek a helyembe?? Köszönöm a válaszokat előre is !



2012. jan. 23. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:

A HPV a humán papillomavirus, melynek több törzse is létezik (ezeket lehet tipizálni). Az ún. "low risk" HPV-k pl. a szemölcsöket, míg a "high risk" HPV-k (16, 18, 33, 35, 45 a leggyakrabban) felelősek többek között a cervixcarcinoma (=méhnyakrák) kialakulásáért. _Azonban_ a rendszeres szűréssel a méhnyakrák még az ún. precancerosus (=rákelőző) állapotában felismerhető és a tényleges daganat kialakulása előtt sikeresen kezelhető.

Az oltóanyagot személy szerint kötelezővé tenném, egyébként minden lány 3 részletben kapja meg, és a leggyakoribb szerotípusok elleni védettséget jó eséllyel biztosítja.

Az az orvos, amelyik azt állítja, hogy a HPV nem valós veszély, és az oltás csak humbug, sarlatán idióta, és szakmai felkészültsége kétségbe vonható.

A keneted eredménye enyhe/középsúlyos elváltozást mutat, _de_ mutat, tehát mindenféleképpen olyan orvoshoz menj, aki kellő felkészültséggel képes a problémát felmérni.

2012. jan. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jó de vegyük észre, hogy az oltás preventív (megelőző) és nem kuratív (gyógyító) hatású, tehát most már nagyjából fölösleges oltatni magad p2/p3-nál, ami terápiát igényel.
2012. jan. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kérdező! 2 éve a rákszűrésem P3-as lett. Nem telt el sok idő,de kaptam antibiotikum kúrát,stb,és nem lett jobb. Fertőzéstől változtak el a sejtek.Azt mondta a doki,írhat fel akárhány gyógyszert az igazi megoldás,amivel valóban meggyógyulok,egy kolposzkópos műtét. 10 perces kisműtét volt vénás altatásban,déltuán egykor,este 6kor már otthon voltam. A szövettanom sem volt jó,dokim szerint ha nem műtenek meg később ebből nagyobb bajom is lehetett volna. Azota nincs bajom,le is kopogom,és kibírható volt. Szerintem meg a magándokid azért kísérletezik veled,hogy minél többször menj vissza és többször kapjon pénzt. Nálunk is volt,hogy anyuék magándokit akartak fogadni,de egészségügyis ismink azt mondta,jobb lesz az,amit az sztk-s doki mond,és igaza lett! Ne húzd-halaszd,menj vissza szerintem a nem magándokihoz! Ez az én tapasztalatom...
2012. jan. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek! A hétre kértem időpontot az sztk-s orvosomhoz!
2012. jan. 24. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!