Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A fogamzásgátló tabletták...

A fogamzásgátló tabletták mennyire befolyásolják a nő egészségét az elhagyása után?

Figyelt kérdés
Főleg az érdekel, hogy hormonálisan mi változhat meg, menstruációs problémák léphetnek-e fel? Ha igen, miben nyilvánulhatnak meg?
2012. jan. 26. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy csomó orvos azt mondja, semmi bajt nem okozhat. Vmlyik meg azt, hogy igen.

Nekem az olvasottak, hallottak alapján az a véleményem, hogy bizony igen is annyira szét tudja cseszni a ciklust, hogy utána az ember örülhet, ha gyógyszerekkel sikerül gyereket összehoznia.

Persze nem törvényszerű, vki 10 évig szedi, leteszi és ég világon semmi baja.

Vki meg szedi 3 évig, aztán PCO-s lesz, elmarad a vérzése, nem lesz peteérése, nem esik teherbe, kijönnek a ragyái.


Itt egy példa: http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__26027..

Olvasd el a kérdező kommentjét.


Másik kérdést is olvastam már itt, ahol egy nő írta, hogy 5 évig használt hüvelygyűrűt (ami még a tablettánál is modernebb, alacsonyabb hormontartalmú), és még egy évvel az abbahagyás után is összevissza menstruál, van, hogy kimarad több hónap, meghízott, kijöttek a pattanásai, pedig még tinikorában sem volt pattanásos. Írta, hogy a gyűrű előtt tökéletesen pontos, 28 napos ciklusa volt, órát lehetett volna hozzá állítani....

2012. jan. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez egyéni kérdés. Én is több, mint 10 évig szedtem, amikor abbahagytam semmi bajom nem volt, mellékhatásokat sem a szedés alatt sem utána nem tapasztaltam. Csak jó tapasztalataim vannak de ez nem törvényszerű mindenkinél.
2012. jan. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem, mert én is sok esetet olvastam, hallottam, hogy problémák adódtak belőle. Én másfél évig szedtem Belarát, majd egy évig Cyromixet, nyáron hagytam abba, de semmi különöset nem tapasztaltam, a menstruációm mindig pontosan megjön. Egyedül a pattanások jöttek elő, de előtte is voltak, pont ezért szedtem a tablettát. Lehet, hogy tényleg egyéntől függ a dolog és esete válogatja.
2012. jan. 26. 16:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Én évek óta szedek több-kevesebb rendszerességgel különböző fogamzásgátlókat, soha semmi "mellékhatás" nem volt az abbahagyások után. Mindig szépen megjött, miután abbahagytam, soha nem volt utána cikluszavarom. Tévedés azt hinni, hogy ez normális, mert nagyon nem az. Hormonálisan semmi nem változik, ugyan mi változna? Visszaáll, ahogy korábban volt.
2012. jan. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!