Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » D-vitamin hiány?

D-vitamin hiány?

Figyelt kérdés
Rendszertelen a menstruációm már kezdettől fogva. Több vizsgálaton voltam már. A nőgyógyászom laborba küldött, ahol a D-vitamin eredményét is kérte. A 75,0 nmol/L a normális érték, az enyém 71,7 nmol/L, ami persze meg is van csillagozva? Ennek mi lehet az oka? Mi köze van a menstruációhoz? A prolaktin szintem is nagyon magas (891 mIU/L , lehet a kettő között összefüggés?
2012. febr. 3. 21:50
 1/2 anonim ***** válasza:
D vitamminnak semmi köze a menzeszhez!egyél sütö tököt,abban van sok!inkább a prolaktin szint,miatt rendszertelen,söt biztos!
2012. febr. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A D-vitaminnak nem egészen tudom, mi köz van hozzá.

De azt tudom, hogy nekem PCO-m van (ami szintén menzeszproblémákkal jár), és egy idei szedtem D-vitamint, mert a doki szerint bizonyos tanulmányok szerint összefüggésben lehet a D-vitamin hiánnyal.

De majd kérdezd meg tőle, és írd le, mert engem is érdekel.

Viszont önmagában a magas prolaktin okozhat menzeszproblémákat.

Szóval vszínűleg az lesz az oka.

2012. febr. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!