Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Be van dagadva a mandullam,...

Be van dagadva a mandullam, csorog az orrom. Nem akarok antibiotikumot szedni, mert fog. Tabit szedek. Az lenne a kerdesem, h masok a megfazast, hogyan oldjak meg, milyen kezelessel ami nem befolyasolja a tabit es nem igenyel kiegeszito vedekezest?!

Figyelt kérdés
a valaszokat elore is koszonom:)
2009. jún. 1. 09:11
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Antibiotikumot csak akkor szabad használni, ha már a halálodon vagy, megfázásra nem szabad ilyen lórúgást szedni.
2009. jún. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igyál hársfateát, hagymaleves, hagymateát. Szedjél mellette C vitamint.
2009. jún. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Fokhagymás pirítós, napi 2l meleg mézes tea, napi minimum 1000mg C-vitamin, vagy minimum 5db narancs; sok pihenés (nem muszály aludni, de feküdj az ágyban), méz (amikor eszedbe jut, akkor bekapsz egy kanállal, de utána minimum fél óráig ne igyál semmit).
2009. jún. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Én a teák, vitaminok mellé Kalmopyrint szoktam szedni, végszükség esetén 2-3x1-et.
2009. jún. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
sós melegvízzel gargalizálj háromszor egy nap, meglásd másnapra sokkal jobb lesz!Jobbulást!
2009. jún. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
Ha a mandulád be van dagadva, az bizony gyulladásra utal nem csak sima megfázásra. el kell vele menni orvoshoz, mert ha ezt nem kezelik szakszerűen, komoly szövődményei lehetnek. ha szerencséd van, és nem olyan súlyos a gyulladás, akkor csak valamilyen helyi öblögetőt írnak fel, de komoly a gyulladás, nem úszod meg az antibiotikumot. egyébként sokféle antibiotikum van már, ami nincsen semmilyen hatással a fog.gátlóra.
2009. jún. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
Én neocitrant szoktam inni ilyenkor és veszek mebucaint a torokfájásra. Mindig használ.
2009. jún. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tade ***** válasza:
Szia. Nekem, ha mar a gyogynovegyek nem segitenek, akkor elmegyek dokihoz, es kerem az antibiotikumot. De! Mindig megmondom az orvosomnak, hogy milyen tipusu fogamzasgatlot szedek, es o olyan antibiutikumot ir fel, aminek osszetevoi nem befolyesoljak a f.gatlot.
2009. jún. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!