Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől lehetek felpuffadva...

Mitől lehetek felpuffadva minden menstruáció előtt egy héttel?

Figyelt kérdés
Fogamzásgátlót szedek és észrevettem hogy, az utolsó szemeknél. Tiszta puffadtnak érzem magam de, állítólag (mások szerint) egyáltalán nem vagyok felpuffadva.
2009. jún. 2. 19:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális,én akkor is felfúvodtam,amikor szedtem a gyógyszert,meg most is,mióta abbahagytam.Állítólag vizesedünk ilyenkor,nem tudom a pontos okát,de olyankor nekem is olyan a hasam,mint egy lufi,aztán amikor megjön,elkezd a szervezetem ürülni!Tisztul a vérzés által is,meg gyakrabban megyek wc-re(kis és nagy) egyaránt,aztán lelapul a hasam a végére!Én is utálom ezt a jelenséget,biztos vannak nők,akik megússzák kevesebbel :) ,mert valakinek soha nincs pl.menstruációs görcse sem!!Viszont az a gáz,ha a menzi elmúlásával nem szűnik meg,akkor vagy emésztőrendszeri,vagy idegi probléma is lehet az oka.
2009. jún. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Minden hónapban a terhességre készül fel a szervezet, ezért megvastagodik a méhnyálkahártya, ettől duzzad, puffad a hasad, mikor nem tüörténik a peteérést követően megtermékenyülés, akkor nincs szükség am éhlepényre, és feloldódik, ebből lesz a menstruáció, amikor kiürül a szervezet, akkor rengeteg méreganyagtól szabadulsz meg.

teljesen természetes a puffadás, nálam ilyenkor a melleim is megduzzadnak, hormonális dolog.

2009. jún. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
akkor jó! Mert nem voltam puffados típus csak ez a 3 hónap olyan... furcsa... :) de akkor minden rendben. :)
2009. jún. 3. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!