Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátlót meddig érdemes...

Fogamzásgátlót meddig érdemes szedni? Mennyit érdemes szüneteltetni és milyen időközönként?

Figyelt kérdés
Évek óta szedek fogamzásgátló gyógyszert. Soha nem kapok egyértelmű választ, hogy meddig kell szüneteltessem, és mi az a maximum idő, ameddig lehet gyógyszerrel védekezni. Akárhány nőgyógyásznál voltam, annyi féle választ kaptam. Hasonló helyzetűek, kérlek írjatok. Köszönöm.
2012. febr. 15. 08:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Én azon az állásponton vagyok, amin az orvosom: kell a szünet.

A tabletta ugye úgy működik, hogy kikapcsolja a ciklusod. Nincs peteérésed, nem a te hormonjaid működnek.

És ha a szervezetet nagyon sok ideig gátoljuk, akkor "elfelejtheti" a normális működését. Ezért kell néha a szünet, hogy a szervezeted kicsit észhez térjen.


Igazából ha szünetet tartasz, azzal nem okozhatsz gondot.

Viszont ha nem, azzal igen.


Ha abbahagyod, és rendesen megjön a vérzésed, mint tabletta előtt, akkor elkezdheted újra.

Ha nem áll helyre a vérzésed, agy csak nagyon nehezen, akkor alapból nem vagy alkalmas a tabletta szedésére, tehát jobb is, ha minél hamarabb abbahagyod...

2012. febr. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jah azt még elfelejtettem:

A dokim 3 év után 3 hónap szünetet, 5 év után fél év szünetet javasol.

És természetesen csak akkor lehet újrakezdeni, ha a szünet alatt rendszereződik a vérzés.

2012. febr. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!