Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kis pattanásszerű valamik...

Kis pattanásszerű valamik vannak a mellbimbómon. Mit csináljak? Valakinek hasonló?

Figyelt kérdés
Egy pár napja vettem észre. Egyik napról a másikra jött elő egy pár darab. Nem tudom érdemes e elmennem dokihoz vagy pár nap alatt elmúlik? Most volt meg. Lehet leizzadtam és attól? Kicsit most viszket is. Elküldenének mellrák szűrésre 20 évesen ha kérném? (gyerekorvosnál vagyok még és nem tudom elküldene e. Már régóta tervezem a biztonság kedvéért de azt olvastam hogy csak indokolt esetben küldenek. Valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalat? Ez a pattanásoktól függetlenül.) Előre is köszönöm:)
2012. febr. 26. 00:39
 1/4 anonim válasza:
16%
Kankód van, menj el nemibeteg gondozóba, ott majd adnak beöntést
2012. febr. 26. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A mensinél előjönnek a pattanások a leg lehetetlenebb helyeken. Az izzadság is kiütéseket okozhat.

Na de ez még nem rák ne parázz be azt a mellben kitapintott csomó indokolná de még az se biztos rosszindulatú.

Ha annyira izgat akkor először a háziorvoshoz menj, lehet már ott megmondja, hogy semmi baj esetleg továbbküld a bőrgyógyászatra oda meg beutaló kell és időpontot kell kérni.

Egyébként nekem is voltak apró kis miteszerek, kis pattanások de elmúltak, csak ne piszkáld mert begyullad. Csak tisztítsd le esetleg arclemosóval is le lehet törölni.

A mellrákszűrés meg értelmes gondolat érdemes elmenni, mert ez a betegség nincs tekintettel a korra.

2012. febr. 26. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hogyhogy még a gyerekorvosnál vagy? Nekem pár héttel azután, hogy 18 lettem, már folyamatosan papolt az orvosom, hogy válasszak magamnak orvost. Komolyan, szörnyű érzés volt, én nem is tudtam, mit kell tenni, aztán amikor beteg voltam akkor se mertem már elmenni hozzá. Pedig nem volt velem sok gond, de annyira nyomatta a szöveget, hogy "takarodjak", hihetetlen.

Na mindegy, bocsi, hogy leírtam, csak nem fér a fejembe. :)


Persze, ebben a korban is mehetsz. A rák sajnos valóban nincs tekintettel a korra. Ha nagyon hajtogatják, hogy nincs rá szükséged mond, hogy előfordult a családban( ha így volt) és, hogy nagyon stresszelsz miatta, mindenképpen akarod a vizsgálatot.


Ebből a leírásból nehéz megállapítani a probléma okát. Csak a mellbimbókon? Lehet allergia (új öblítő, mosószer), vagy valóban az izzadság miatt, esetleg olyasmi, mint a szőrtüszőgyulladás. Bár az inkább a mell egész területén jelentkezik.


Pár napig próbálj meg lengébben öltözni, esetben ne vegyél melltartót, csak egy pólót (vagy felsőt, ha muszáj) de jól szellőző anyagból legyenek és ne szűk ruhákat válassz.

Ne használj semmilyen krémet vagy hasonlót, zuhanyozz le és ha esetleg van antibakteriális szappan azzal mosd meg, aztán jó alaposan öblítsd le langyos vízzel a területet.


Ha esetleg váladékozni kell vagy más egyéb tünet is jelentkezik akkor gyorsan menj az orvoshoz, de amúgy szerintem várj még pár napot, lehet magától is elmúlik. A mell daganatos elváltozását kísérheti bőrelváltozás is, de az véleményem szerint nem igazán ilyen.


Mindkét melleden jelen van, vagy csak az egyiken?

2012. febr. 26. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) Én se értem miért maradhattam mikor mást már rég elküldött. Lehet mert olyan 1,5 évente voltam nála:) Már majdnem elmúltak szerencsére. A bimbóudvaron (pontosan nem tudom mi a szép neve) voltak és egy nagyon közel van még a mellbimbóm alatt. Én se rákra gondoltam mert remélem az nem egyik napról a másikra jön elő. Mellrák szűrést is azért kérdeztem mert gyakori volt a nagyszülői ágon és én hiába nézem át havonta, kéthavonta félek hogy nem ismerem fel vagy nem veszem észre esetleg nem jól nézem. Köszönöm még egyszer a válaszokat. Ha csak elmennék dokihoz (remélem nem e miatt vagy hasonló melles probléma miatt) majd rákérdezek nála:) Bár szerintem tuti nem ad ahogy ismerem beutalót :S
2012. febr. 26. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!