Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan vegyem rá anyukámat,...

Hogyan vegyem rá anyukámat, hogy elmenjen legalább évente egyszer nőgyógyászhoz (rákszűrésre)? Idén lesz 60 éves.

Figyelt kérdés
2012. febr. 27. 17:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Miért nem akar elmenni?

Fél perc az egész, és elég sok szenvedéstől tudja magát megkímélni. A méhnyakrák nem egy jó dolog, és bizony már 30 évesek is szép számmal halnak bele. Idősebb korban meg ugye szinten minden daganatra nagyobb az esély.

2012. febr. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért nem akar elmenni. :-(
2012. febr. 27. 19:29
 3/21 anonim ***** válasza:
Kísérd el a saját, nagyon kedves orvosodhoz. Mondd el neki, hogy Neked ez fontos, és ha másért nem, a Te kedvedért évente egyszer menjetek el együtt.
2012. febr. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló! Ezzel próbálkoztam én is. Sajna sikertelenül. :-(
2012. febr. 28. 08:59
 5/21 anonim ***** válasza:
17%
Nem a te dolgod az ő istápolása, hanem az övé a tiéd. Ő a te anyukád és nem fordítva. Még ha nem is értesz azzal egyet, amit tesz, joga van megtagadni mindenfajta szűrést. Sajnos bármennyire nehéz ezt elfogadnod, ebbe nincs beleszólásod.
2012. febr. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
És ha megpróbálnád elmondani neki, hogy azzal, ha nem megy szűrésre, és netán valami gond lesz, amit nem ismernek fel időben, azzal nem csak magának árt rengeteget, hanem Neked is? Lehet, hogy ez csúnya dolog, de nem lehetne a lelkiismeretére hatni? Hiszen ha beteg lesz, Neked kell majd ápolni, amit nyilván szívesen meg is tennél, de sokkal szívesebben töltesz vele minőségi időt egészségesen.
2012. febr. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
17%
Miért is lettem lepontozva?! Azért, mert szólok, hogy nem a gyereknek kell szülő szerepbe kerülni???! Ej-ej emberek...! Tanuljunk egy kis pszichológiát már!
2012. febr. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
81%
Kedves utolsó válaszoló! Nem vagyok pszichológus, de én úgy gondolom, hogy a gyerekek dolga a szülők "istápolása" idős korukban. És teljesen megértem, ha a kérdező szeretné megelőzni a komolyabb gondokat, hiszen az ő feladata lesz az édesanyja ellátása akkor is, ha beteg lesz. És akor csak a "praktikus" oldaláról beszéltem, az érzelmi oldalról még nem is...
2012. febr. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
33%
60 éves ember még nem számít idős, magatehetetlen szülőnek. Nagyon sokan aktívan dolgoznak még ebben a korban. A kérdező elmondhatja a véleményét, de az édesanyjának joga van megtagadni bármilyen vizsgálatot. Ezt el el kell fogadni. Lehet ismét lepontozni. Akkor is ez a véleményem.
2012. febr. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
64%
Nem is a 6a éves még nem magatehetetlen szülőről van szó, hanem arról, hogy 20 év múlva vígan kergeti-e a dédunokákat, vagy ágyban fekszik olyan rákkal, ami megelőzhető lett volna... Én kötelezővé tenném a szűrővizsgálatok jó részét, ha másképp a magyar lakosság jó része képtelen eljárni. A TB kasszának is sokkal kevesebbe kerülne, áttételesen tehát nekem is.
2012. febr. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!