Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Létezik olyan műtét hogy ne...

Létezik olyan műtét hogy ne menstruáljak többé?

Figyelt kérdés
Vagy ilyet csak betegség esetén csinálhatnak? Pontosan mit kell ehhez eltávolítani hogy többé ne legyen menstruáció?
2009. jún. 7. 23:28
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
A petefészkedet... De jó nagy hülye lenne az aki megcsinálná. És szerencsére alapos indok nélkül nem is fogják!
2009. jún. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Nem menstruálsz többé, de nem is lehet gyereked többé.

Csak bizonyos életkoron és gyerekszámon felül végezhetik el a műtétet. Általában nem csak a petefészked, a méhed is kiveszik a daganatos betegségek megelőzése érdekében.

2009. jún. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a petefészkeidet eltávolítják, akkor azok többé nem lesznek, hogy olyan hormonokat termeljenek neked,mint pl az ösztrogén. Öaztrogén híján nincs nemi vágy, nincs nedvesedés, nincs fiatalos arcbőr, nincs puha haj, nincs szép alak. Ösztrogén és petefészek híján klimaxos leszel.


Ha a méhedet távolítják el, akkor sem lesz többé mensitruációd, viszont gyereked sem. És életed végéig érezni fogod a vágás helyét minden egyes lehajlás és minden egyes szex alkalmával.

2009. jún. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

Igen, létezik.

De miért nem akarsz menstruálni??? Addig örülj, amíg menstruálsz.

2009. jún. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

Ha mutéti uton akarsz megszabadulni a menzesztol, akkor azzal azt is vàllalod, h nem lehet tobbé gyereked.

Ugyanakkor léteznek olyan fogamzàsgàtlok, amitol megszunik ( egy ido utàn) a menzesz, ez a Cerazette, vagy pedig ugyanilyen hatàssal bir a fogamzàsgàtlo implantàtum..De nem nagyon ajànlom, nekem az van beultetve, az elso pàr honap maga a pokol, kamionnal jàrsz a drogériàba betétért/tamonért, 4-5 honap utàn pedig a legtobb nonél totàl megszunik a menzesz, igy eléggé ajànlott pàr havonta egy terhességi tesztet csinàlni, biztos ami biztos alapon..

Szoval...te tudod :)

2009. jún. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

igen, ha lekötnek, vagy kiveszik am éhedet, de akkor gyereked sem lehet többé.

de a párod is el lehet kötni. Amúgy te magát a vérzést utálod? Nem éri meg, max a tamponnal spórolnál csak, ha meg az a bajod, hogy görcsölsz, akkor irass megfelelő gyógyszert ,ami megszünteti a görcösket, és csökkenti a vérzés mennyiségét.

2009. jún. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

a menstruáció méregteleníti a szervezetet, maugy ha nem lenne petefészek, akkor nem lenne ösztrogén meg progreszteron sem, és nem nőne meg a nők melle. Nem hinném hogy egy nő lapos és szőrös akarna lenni.

Annyit nem ér meg, inkább vállaom a menzit, de egészséges legyek. persze akinek sok gyereke van már, vagy olyan baja van azt megértem.

2009. jún. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ja igen mostmár megtudtam anyumnak is a méhét vették ki és azóta nem menstruál, de egyébként egészséges azóta is, semmi gondja nincs.

Akkor én miért nem tehetem meg hogy kivetessem? Nem akarok gyereket.


Nekem az a gondom a menzesszel hogy minden alkalommal napokig görcsölök és egyszerűen olyankor semmit nem tudok csinálni, ilyenkor munkába sem tudok menni, emiatt ki is rúgtak már sikeresen két helyről is. Pokollá teszi az életem, sosem rendszeres, nagyon fájdalmas mint írtam is, és általában rengeteg vér távozik ami miatt állandóan szédülök is. Egyébként is vérszegény vagyok.

Hát ennyi az én gondom vele, de ha nem csinálnak ilyen műtétet csak úgy kérésre akkor aztán nem tudok mit tenni.

2009. jún. 8. 22:57
 9/10 anonim ***** válasza:
Más is küzd ilyesmivel. Köztük én is, sőt gyakran hánynom is kell, főleg az első 2 napban. De ezt a munkahelyemen is tudják, így tolerálják. De ezek miatt sosem mondanék le arról, hogy gyermekeim lehessenek. És még Te is meggondolhatod magad, főként ha találkozol egy olyan férfival, akinek minden vágya egy trónörökös, csak Te ezt ekkor már nem tudnád megadni neki...
2009. jún. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát először is: nem tudom, voltál-e nőgyógyásznál. Mert ha nem, akkor sürgősen menj el. Az erős görcsök akár valami bajt is jelenthetnek, pl miómát - mindenesetre az orvos tud írni olyan fájdalomcsillapítót, amit ha a vérzés előtt egy-két nappal elkezdesz szedni, akkor nem fáj, vagy sokkal kevésbé. A rendszertelen vérzést meg rendbe kell tenni, ha magától nem áll be.


A másik, hogy ha fogamzásgátlót szedsz, akkor a menstruációs vér mennyisége is csökken, és a görcsök is enyhülnek, ha lesznek egyáltalán. Nekem is fáj szinte mindig, hányingerrel+általános rosszulléttel jár együtt, sok vér is távozik belőlem, vérszegény is vagyok egy kicsit, a fájdalmat csak egy-két cataflam tudja csökkenteni. De amíg szedtem a fogigátlót, addig a hét napos vérzésem három naposra csökkent, a mennyisége a töredéke volt, fájdalom meg egyáltalán nem volt.


Lehet, hogy MOST úgy ÉRZED, hogy nem akarsz gyereket soha. de ez bármikor megváltozhat, akár még 40 éves korodban is, amikor megtalálod azt, akitől és akivel gyereket szeretnél. Nem ajánlom, hogy olyan döntést hozz most, amit később nem tudsz majd visszavonni, bármennyire is szeretnéd.

2009. jún. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!