Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nők, tinik! Van köztetek...

Nők, tinik! Van köztetek olyan, aki erősebben, több helyen szőrös az átlagnál? Ez utalhat súlyos betegségre? A kérdést lent kifejtem bővebben.

Figyelt kérdés
Has, hát, fenék, comb.. Kezd megőríteni. 16 éves vagyok, lehet, a kor és a hormonok tombolása miatt? Senkinek nem beszélek erröl, és nem is vehették észre,
2012. márc. 5. 23:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Emlősök vagyunk, mindenki mindenhol szőrös. Vannak, akik alapból kicsit jobban, pl meditrrán területeken, de javaslom, hogy kérj beutalót endokrinológiára azért. De a menstruációd nem rendszertelen, nincsenek súlyproblémáid, stb?
2012. márc. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Van. Nekem PCO miatt több a szőröm az átlagnál. Elég gyakori betegség, simán lehet, hogy neked is van, de ezen ívül van még kismillió féle hormonbaj, ami erősebb szőrösödéssel jár. De az is lehet, hogy csak ilyen alkat vagy és nincs semmi bajod.
2012. márc. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez általában normális. Utalhat hormonproblémára is, de ez elég ritka. A biztonság kedvéért vizsgáltasd ki magad, de 99% hogy teljesen egészséges vagy.
2012. márc. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

értem, köszönöm a válaszokat.

mi az a pco?

egyébként néha később jön meg pár nappal, de a 35-öt nem lépi át.

2012. márc. 6. 15:08
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Az egy endokrin betegség, de ne arra alapozz, egyrészt, mert amennyit írtál egyáltalán nem biztos, hogy bármi bajod is van. Mellé tényleg annyira kényes a hormonrendszer, hogy az orvos is csak vérvétel alapján tudja megállapítani különböző betegségeket mert annyira hasonlíthatnak a tünetek.

Nem írtad hány éve menstruálsz, de a 35 nep teljesen belefér tekintve, hogy nem zárult még le nálad a pubertás.

Mint ahogy írtam mindenki szőrös mindenhol, az nem mindegy, hogy mennyire. Ha olyan helyeken mint has, hát, arc stb van erős, hosszú, sötét szőrzeted az már utalhat hormonzavarra. De általában ha valakinek hormonzavara van nem ez az egytlen tünete, elég összetett probléma, mindenhol előfordulhat gond.

2012. márc. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm a választ. most pont menni fogok vérvételre, mert gyakori rosszulléteim vannak. akkor valószinűleg, ha van valami baj, majd ki fogja mutatni. a hajam is fekete, azért sötétebb, de a hasam alját leszámítva sehol nem annyira erős, de azért látszik.
2012. márc. 6. 15:55
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
Sima vérvételen csak TSH-t néznek, ha külön hormonokat csak nőgyógyász és endokrinológus kérhet.
2012. márc. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%
érdemes lenne endokronológiára menned, mert egy kivizsgálás során nem néznek mindenféle hormonokat általában de ott megnézik neked és csak egy vérvétel nem kell félni, de ha hormonzavar azt idő el kell kezdeni kezelni mert később rosszabb lesz és máshol is elkezdhetsz szőrösödni. Hidd el hasonló problémáim vannak. De az is megeshet hogy csak ilyen a genetikád és kicsit szőrösebb vagy.
2012. márc. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem a karom és a lábszáram már kiskorom óta szőrös, de a hónaljam és a ott lent-nemiszerv- ott kb. 12-13 évesen kezdett csak nőni. A combomon is van szőr, igaz hogy sok de nem fekete mint a karomon és lábamon úgyhogy az annyira nem zavar. Szerencsére én nyáron nem járok se strandra se mini ruhákba úgyhogy nem látja senki, max orvosi vizsgán ha megyünk az osztállyal.
2012. márc. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja és 16 vagyok.
2012. márc. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!