Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátlóra hatással van...

Fogamzásgátlóra hatással van az allergiagyógyszer?

Figyelt kérdés

Elfelejtettem megkérdezni a dokimtól ma.

Revicet-et szedek az allergiámra, általában este. A fogamzásgátlót is este fogom szedni.

Amúgy a doki mondta, hogy szedjem este a tablettát... Nem szedhetem délben mondjuk? Többször is kihangsúlyozta, hogy este szedjem.


Volina fogamzásgátlót fogok szedni


2012. márc. 7. 18:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha azt mondta, hogy este szedd, akkor este szedd. Parikában is megkérdezhetes, hogy hatással vannak-e egymásra, de általában jelezni szokták a betegtájékoztatón.
2012. márc. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De miért nem szedhetem mondjuk délben?

Van, amikor lefekszek délután 5-kor aludni, néha este 12-kor... Este pont nem jó nekem.. :( A dél lenne tökéletes

2012. márc. 7. 18:14
 3/10 anonim ***** válasza:
Azért mondta az orvosod, hogy a Revicetet este vedd be, mert gyakori mellékhatásként álmosságot okoz. Kísérletezhetsz vele, hogy mondjuk reggel, vagy délben veszed be, de ha rettenetesen álmos és fáradt leszel, akkor tudj róla, hogy az a Revicettől van és innentől kezdve szedd az orvos utasítása szerint. Egyébként mivel semmilyen kölcsönhatásba sem lép a fogamzásgátlóddal, így akár teljesen egyszerre is szedheted őket, úgyhogy én ragaszkodnék a doki által javasolt adagoláshoz, azaz a Revicetet is és a Volinát is este szedném. - Egy gyógyszerész
2012. márc. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

De miért nem a tablettát szeded máskor? Miért éppen azt a gyógyszert akarod átpakolni, amiről egyértelműen megmondta az orvos, hogy este kell szedni?

Komolyan nem értem a logikát.


Azért kell este szedni, mert (ahogy kb. az összes allergiagyógyszernek) álmosító hatása van. Az emberek többségét totál leszedálja kb. Lehet, hogy kicsit zombi leszel tőle.

Ennyi az oka.


De komolyan, miért nem jó ha a fogamzásgátlót szeded más időben??

2012. márc. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Azt hittem egyértelműen fogalmaztam., de akkor úgy látszik, hogy nem....


A fogamzásgátlót akartam máskor szedni!

2012. márc. 7. 19:17
 6/10 A kérdező kommentje:
És ezért nem is értem, hogy miért ne szedhetném a fogamzásgátlót délben. Miért kellett kihangsúlyoznia, hogy este szedjem...
2012. márc. 7. 19:17
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor félreértettük:)

A fogamzásgátlót akármikor szedheted.

2012. márc. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Gondolom ahhoz van köze, hogy a progeszteron termelődés este a legmagasabb. De ha nem befolyásolják egymás hatását miért probléma, hogy együtt szedd őket? Szerintem egyszerűbb is egyszerre szedni őket, mert akkor biztos nem felejted el.
2012. márc. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Oké, akkor marad az este :)

Köszi a válaszokat!

2012. márc. 7. 19:29
 10/10 anonim ***** válasza:

"Gondolom ahhoz van köze, hogy a progeszteron termelődés este a legmagasabb. "

Ennek nem lehet hozzá az égvilágon semmi köze, tekintve, hogy a tabletta szedés alatt nincs progeszteron termelés.


De ha lenne is, mi köze lenne hozzá?

Akkor szokták azt javasolni, hogy vki este szedje, ha hányingere van a tablettától. Egyéb esetben teljesen mindegy, mikor szedi.

2012. márc. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!