Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valami bajom van ha fáj a...

Valami bajom van ha fáj a mellem és csomót érzek benne?

Figyelt kérdés

Már pár éve hogy mindkét mellemben csomót érzek,elég nagyokat egyébként,de am mindig is ugyanakkorának érzetem.Amikor megérintem őket amúgy nem fáj.

Néha szokott fájni is de az csak úgy magába,nem azért mert fogdosnám vagy ilyesmi. Ez azért van mert nő?

15éves,lány vagyok, és még nem túl nagyok a melleim,és mondták már nekem hogy azért fájhat néha mert növésben van. Ez így van? És a csomók ? Azok is azért vannak, vagy ilyen mindenkinek van?:O


Lécci válaszoljatok,mert nem értek ehhez, és félek kicsit.Köszi előre is !!


15/L


2012. márc. 12. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Azok a tejmirigyek, mindenkinek ott vannak, ne aggódj.

Ha vmi baj lenne, az biztos nem szimmetrikusan mind a két melledben lenne.

Egyébként a ciklus során változhat picit a mérete és fájhat is akár.

Menzesz előtt pl. nekem meg szokott duzzadni és fájdalmas is:)

2012. márc. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kérd meg anyukádat, vigyen el mammográfiára. Jobb félni, mint megilyedni!
2012. márc. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

ó,akkor jó(: köszönöm a válaszod.Egyébként nekem múlt hét pénteken kellett volna megjönnie,úgyhogy akkor lehet hogy nekem is azért fáj!

Nagyon köszi a választ!(:

2012. márc. 12. 18:03
 4/8 anonim ***** válasza:
* megijedni
2012. márc. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne küld már mammográfiára egy 15 évest! Azt idősebb korban szabad csak, mert rákkeltő hatású fiatal korban.

Max emlő ultrahangra mehetne ilyen fiatalon, de első körben ha ennyire aggódik elég egy nőgyógyász, aki megtapintja.

Feltehetőleg az égvilágon semmi baja, egyszerűen a tejmirigyeket tapintja.

2012. márc. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
mammográfiára?!?! jézus mária... 40 felett is alig akarják magukat a nők mammográfia alá vetni, hát még egy 15 évest!!! anyám.. max ha NAGYON aggódsz, mutasd meg nőgyógyásznak, és ha indokolt, ő el fog küldeni ultrahangra, ami NEM káros. lehet még akár ciszta is, vagy fibroadenoma, mindkettő ártalmatlan.
2012. márc. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, az ég világon semmi bajod sincs!

Szóba se jöhet még ilyen korban rák, a mammográfiát meg felejtsd el! Ugyse csinálnák meg még ebben a korban, majd 35 felett esetleg!

2012. márc. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Letty33 válasza:
nyugodj meg én 12 vagyok és én is már régóta félek vmi mellráktól vagy ilyesmitől de engem is megnyugtattak hogy ez ebben a korban teljesen normális,nyugi
2012. máj. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!