Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egy év alatt kialakulhat...

Egy év alatt kialakulhat végső stádiumú méhnyakrák? Van, akinek az előző szűrése jó lett, a következő évi meg P4-P5?

Figyelt kérdés
Tavaly a citológián metaplasiat találtak nálam, arra 2 adag Gynoflor kúpot kellett elhasználnom és visszahívtak fél év múlvára. Ludas vagyok a dologban, mert az évenkénti rákszűrésre vagyok beállva, ezért és a gyermekem egészségügyi gondjai miatt az enyémek valahogy háttérbe szorultak. Egyébként ez az eredmény (metaplasia) a régi P-rendszerben P3 eredmény lett volna, ami azonban nagyon általános, ezért "P2 + metaplasia" eredmény volt feltüntetve a papíromon. Az asszisztens az eredmény közlésekor azt mondta, ez egyáltalán nem súlyos gond, örüljek ennek a leletnek, mert ez nem rákmegelőző állapot, csak egy pici eltérés. Azonban szombaton szeretkezés után vérezni kezdtem (egy héttel előtte maradt abba az egyébként rendszertelen menstruációm, tehát közti vérzésem volt). Még most is pecsételek, olyan rózsaszínes-piros. Rákerestem a neten és azt az eredményt kaptam, hogy ez az előrehaladott méhnyakrák tünete. Pluszban felsoroltak egyéb jeleket is, amik szintén megvannak nekem (derékfájás, sárga folyás, rendszertelen és kevés menstruáció). Ha előbb összeáll a kép, kardoskodtam volna korábbi időpontért, de már mindegy, jövő héten megyek. Szóval elképzelhető, hogy egy viszonylag jó eredmény után (az asszisztens szerint), egy éven belül előrehaladott méhnyakrákom legyen? Vagy lehet, hogy csak méhszájseb, hiszen annak is hasonlók a tünetei?

2012. márc. 19. 09:33
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

Erősen kétlem, hogy egy év alatt ebből kezelhetetlen rák alakult volna ki.

A metaplasia tul.képp egy méhszájsebet jelent, vszínűleg amiatt van a vérzés is.

De mindenképpen sürgősen fordulj orvoshoz!!


[link]

2012. márc. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is ebben reménykedem, hiszen sok tünet megegyezik a méhszájsebével (kivéve a derékfájás és a kevés menstruáció). Jövő héten leveszik a szűrést, 2 hét múlva okosabbak leszünk. Köszönöm a választ!
2012. márc. 20. 08:37
 3/6 A kérdező kommentje:
Ma voltam orvosnál, ő azt mondta nem alakul ki olyan gyorsan gyógyíthatatlan rák, vagyis ugyanazt, amit a kedves válaszoló. Sajnos csak 2 hét múlva lesz eredmény, de majd megírom.
2012. márc. 26. 14:20
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3hónap alatt lett P2-ből P4!

De ne ijed meg,nem lesz semmi baj,ha előrehaladott rák lenne akkor azt Te is éreznéd,hogy ott nő valami,és valószínű az orvos is mondta volna.

2012. ápr. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Jesszusom, azért ez ijesztő, 3 hónap alatt. Mondjuk az elképzelhető, hogy téves volt a P2, mert olvastam már, hogy létezik téves P2, P3, miközben igazából P4-5 az eredmény, de nem értem, hogy lehet valamit ennyire elrontani.


Nem tudom, lehet, hogy csak bemesélem magamnak, de mintha érezném, hogy növekszik. :(


Kedden lesz eredmény, megírom, hogy milyen lett.


Kedves Utolsó! Hogy vagy?

2012. ápr. 6. 14:51
 6/6 A kérdező kommentje:
Nemrég tudtam meg az eredményt: P2 + reaktív mirigyek. Semmilyen hüvelykúpot vagy tabit nem kell használnom, de fél év múlva vissza kell mennem. Ezúttal tényleg nem halogatom, legyen bármi is. De nekem még mindig furcsa ez a köztes vérzés dolog együttlét után. Méhszájsebem sincs elvileg (doki mondta), szóval passz. Szerinte sok dologtól előfordulhat, talán csak a hormonok játszottak velem. Na mindegy. Ha megint lesz ilyen, akkor felkeresem, akár letelt a félév akár nem.
2012. ápr. 10. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!