Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha a 21. dik napon jött meg...

Ha a 21. dik napon jött meg akkor hanyadik napon van pete érésem?

Figyelt kérdés
2012. márc. 19. 09:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elvileg menzesz előtt 14 nappal van, tehát a 7.-en. De nem biztos, hogy van egyáltalán, ilyen rövid ciklusnál. És lehet spontán peteérés is bármikor, akár menzesz alatt is.
2012. márc. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

21. dik


OMG...

2012. márc. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Menzesz előtt 14 nappal akkor van,ha 28 napos a ciklus. Neked 21 napos. Annak a fele 10,5. Kb. a 10-11. napon. De inkább 10. Semmiképp sem 7. Amúgy így a helyes: 21. napon... (:
2012. márc. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Előző vagyok: Olyan nem létezik,hogy nincs valakinek peteérése. Akinek menstruációja van,annak peteérése is. Ovuláció nélkül nincs menstruáció. Spontán peteérés viszont bármikor előfordulhat. (ovuláció=peteérés,tüszőrepedés)
2012. márc. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, ezt sajnos rosszul tudod... Sokaknak nincs peteérése, ezért nem is sikerül teherbe esniük, pedig van menzeszük. (Ilyenkor szoktak peteérést segítő gyógyszert írni, pl clostylbegyt) A túl hosszú vagy túl rövid ciklusnál mindig felmerül a gyanú, hogy nincs ovuláció. És a peteérés bizony 14 nappal a menstruáció előtt van, nem félidőben. Félidőben annál van, akinek 28 napos a ciklusa. Nekem pl 33 napos a ciklusom, és a peteérésem a 19. napon van, nem a 16,5.-en. Ez tuti, mindkét gyermekem 19. napon fogant.
2012. márc. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mint nőgyógyász asszisztens sztem van elég tapasztalatom. Az már más,ha valakinek VALAMI(betegség,ciszta,hormonprobléma) elmarad a peteérése. :D Azon jót nevettem,hogy 16,5...:D Igen,akkor KEZDŐDIK a peteérés és kb. 4-5 napig tart a termékenység erős fázisa. Vagyis Te teherbe eshettél a 19. napon,mert az kb. a peteérés közeped,vagyis az erős fázison belül a legerősebb. Nem szeretnék vitát nyitni,elhiszem,hogy Te is tudod miről beszélsz! :)
2012. márc. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát vitát nyitni én se szeretnék, a 19. napi ovulációt nem csak az bizonyítja, hogy akkor estem teherbe, hanem számos ovulációs teszt és megfigyelés is. Másrészt éppen az egyik barátnőm küzd most azzal, hogy nuku peteérés, 28 napos ciklus mellett, és alapbetegség nélkül. Ezek szerint Te sem láttál még mindent, akkor sem, ha nődoki mellett dolgozol.
2012. márc. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

50%-os: Asszisztens vagy, nem orvos, és ez látszik is, már ne haragudj.

Attól, hogy egy orvos mellett ülsz, még nem fogsz érteni hozzá.


1. A luteális szakasz (az ovulációtól a menzeszig tartó időszak) kb. 14 nap hosszúságú. A 10 nap igencsak rövid. A folliculáris szakasz hossza az, ami változó szokott lenni.

Nem félidőben van peteérés, hanem a következő menzesz előtt kb. 14 nappal.

Szerinted ha vkinek 35 napos a ciklusa, akkor 17 napos a leutális szakasza?? Hát nem is él addig az a szerencsétlen sárgatest!! Nem lehet 17 napos.


A másik baromság, hogy nem lehet vérzés ovuláció nélkül. Már hogy a francba ne lehetne?


(Az persze tény, hogy ovuláció nélkül nincsen MENSTRUÁCIÓ, mivel menzesznek csak azt a vérzést nevezzük, amit peteérés előz meg. De attól még vérzés lehet ovu nélkül!!!!)


Ha a kérdező tudni akarja mikor van ovuja, akkor csináljon ovu tesztet vagy vezessen hőgörbét.

Gyanítom, hogy nem a 10-11. napon lesz neki a peteérése...

2012. márc. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
:D Jókat nevettem! Évekig tanultam,sztem én jobban értek hozzá! Igen én sem láttam még mindent,ajánlatos lenne neki egy hüvelyi és hasi UH+hormonvizsgálat és vérvétel is. Utolsó: nem kommentálnám a dolgokat! Te most másról beszélsz. És IGEN peteérés félidőben van. Ami körülbelül 3-4 napig tart! Részemről vita lezárva és nem is szeretném,hogy kialakuljon!
2012. márc. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jah, az orvosi élettan könyvben meg biztosan baromságot írnak.

Haha.

2012. márc. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!