Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vér és vizelet vizsgálatból...

Vér és vizelet vizsgálatból kimutatható ha van bármiféle daganat?

Figyelt kérdés
Úgy értem ha lenne daganatom a tüdőben/mert dohányzom/,akkor a nagylabor mutatná?Szerettem volna egy tüdőszűrést csináltatni,de a háziorvosom nem adott beutalót,mert 40 év alatt nem kötelező...

2012. márc. 26. 10:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, sima labor vizsgálatból nem derül ki, legfeljebb a fehérvérsejt szám lehet magasabb, de ez ezer más betegségre is utal. Ha akarsz, akkor viszont beutaló nélkül is elmehetsz tüdőszűrésre, de akkor fizetni kell érte. Nálunk 800 ft.
2012. márc. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Minden normális a laborpapíron...Fehérvérsejt is normális.

Köszi akkor elmegyek beutaló nélkül.

2012. márc. 26. 10:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem válts háziorvost, köteles adni beutalót, ha kérsz.
2012. márc. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem mindegy, hogy kérsz beutalót vagy sem, mert nekem például beutalóval és beutaló nélkül is fizetnem kellett a tüdőszűrésért!
2012. márc. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A tüdőszűrésért fizetni kell de a tüdőröntgenért nem. Tulajdonképpen teljesen ugyanaz a kettő, csak az a különbség, hogy tüdőröntgenre egy bizonyos betegség vizsgálata miatt kerül sor ( pl. tüdőgyulladás, daganat) és ehhez beutaló kell, a tüdőszűrés viszont egy általános vizsgálat, elsősorban a TBC kizárására(ehhez nem kell beutaló és fizetni kell érte)

Különbséget csak a vizsgálat célja miatt tesznek, a vizsgálati módszerben semmi eltérés nincs.

2012. márc. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!