Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygomba mitől alakul ki?...

Hüvelygomba mitől alakul ki? Mi a tünete?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és most a napokba vettem észre hogy "ott lent" nagyon viszkető és szúró érzés van és amikor 1 picit meg "vakarom" utána vérzik és nagyon fáj meg szúr ez mitől lehet? a barátommal egy ideje élünk nemi kapcsolatot de mindig használtunk óvszert az óvszertől is el lehet ezt kapni? csak olyanok véleményére vagyok kiváncsi akik komolyan veszik

2012. ápr. 13. 09:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Akárhonnan elkaphatod, nem kell nemi élet sem hozzá, elég egy legyengült immunrendszer. Menj orvoshoz.
2012. ápr. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

a hüvely gombát lényegében magad okozod:

felborul a hüvely flóra, az immunrendszered gyenge, a belekben található hasznos gombák túl szaporodnak a szervezetben.


menj el orvoshoz, mert ettől függetlenül lehet az óvszerre vagy érzékeny,


azonban azt mindenképpen ajánlom, hogy ne vakard mert nagyon nehezen gyógyulnak a sebek, és érzékeny ott a bőr, így pl egy nemi aktus alatt is gondokat okozhat

2012. ápr. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
64%
Ha borotválkozol ott,attól is kaphatsz hüvelygombát. Kérdezz meg egy nőgyógyászt vagy bőrgyógyászt erről.
2012. ápr. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

Valaki mesélje már el nekem, hogy a bélből hogy kerül a gomba a hüvelybe! Sehogy.

Megjegyzem, attól hüvelygomba, hogy a hüvelyedben van.

Fejfájásod sem lehet a lábadban.


Egyébként sok dolog okozhatja, el lehet kapni, de kijöhet intim lemosó, törlőkendő, tisztasági betét használatától, műszálas fehérneműtől, antibiotikum kúrától, de akár magas vércukorszint is okozhatja. El lehet kapni uszodában, szaunában, wc-n (még otthon is, ha egy családtag vagy vendég fertőzött), fürdőkádban, ha koszos kézzel használsz tampont.

Férfiaknál nem okoz panaszt, tehát ha a barátot egy másik lánytól (akár korábban) elkapta, megfertőzhetett, óvszer mellett is, mert a bőre hozzád érhetett. (Őt is kezelni kell, mert vissza fog fertőzni!!!)


Viszont: még sosem láttam vérző hüvelygombát, úgyhogy mielőbb fordulj orvoshoz, mert nagyon valószínű, hogy nem gomba lesz.

2012. ápr. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%

Csak a pontosság kedvéért jegyezném meg, hogy a hasznos "gombák" túlszaporodása, amik egyébként baktériumok (a gomba nem hasznos) NEM okoz gondot. Az okoz gondot, ha ezek száma csökkent valamiért, mert akkor elszaborodnak a nem hasznos baktériumok és a gombák.


Tényleg létezik óvszerallergia, de az sem vérzik.


Valamint a gombával (és az egyéb fertőzésekkel) nem az a legnagyobb baj, hogy problémát okoz szex közben, hanem az, hogy ha nem kezelik megfelelően és gyorsan, akkor gyulladást okoz, a gyulladás hegesedésdt, a hegesedés pedig meddőséget.


Szerintem ne vezessük félre a 17 évest.

2012. ápr. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nah akkor:

A hüvelyben alapvetően van mindenféle organizmus. Van egy csomó hasznos baktérium (ugye tejsavtermelő bacik), amik fenntartják a hüvely normális mikrokörnyezetét és pH-ját.

Ha vmi miatt megsérül bent a flóra, akkor olyan baktériumok ill. gombák tudnak elszaporodni, amelyeket normális esetben a jó bacik kiszorítanak.


Ez lehet antibiotikum miatt, lehet egyéb nemi fertőzés miatt, lehet túl gyakori hüvelyöblítés, fogamzásgátló meg még ki tudja mi miatt.


Egyébként akár bélbaktériumok is kerülhetnek a hüvelybe (és a húgycsőbe is), sajnos ez sem ritka jelenség.

Mivel a nőknek a 3 lyuk elég közel van egymáshoz. Egy kicsit intenzívebb szexuális aktus során simán odakenődhet egy kis baci a végbél környékéről (még csak análszex sem kell hozzá!!).

nők húgyúti fertőzéseinek nagy részét ez okozza.

2012. ápr. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%

Hidd el nekem, szex közben SEMMI nem kerül oda, ha a megfelelő nyílást használod rendeltetésszerűen... Az alapvető higiéniát meg ne a gyk-n kelljen már elmagyarázni... A húgyúti fertőzés sem a bélből jön.


Az igaz, hogy ha a hüvelyflóra egyensúlya felborul, akkor elszaporodik, aminek nem kéne elszaporodni.


+ A Candida egy speciális eset, de sokkal ritkább, mint ahogy ráfogják az emberre, hogy candidás, mert egyébként a Candida mindenkiben benne van, és bizonyos mértékig ez normális, nem kell kezelni. Leginkább akkor okoz problémát, amikor valaki indokolatlanul megpróbálja kiírtani ilyen-olyan szerekkel és méregtelenítéssel, meg béltisztítással, amivel kiírtja a hasznos baktériumokat, és egyből ott a hely a Candidának, ami eljut a hüvelybe is. De ez nem azonos a "hagyományos" hüvelygombával, bár kétségtelen, hogy ugyanazokat a kellemetlen tüneteket okozza, és baromi nehéz kigyógyulni belőle.

2012. ápr. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
a kérdező vagyok az közre játszik hogy most nem rég gyógyultam ki az influenzából?? magas láz hányás stb.. és nem hinném hogy intim együtt lét miatt kaptam volna el mindenre oda figyelek pont ezek miatt :(
2012. ápr. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

76%-os: Persze, nekem meg biztos baromságot tanítanak az orvosin, nem?

Lehet, hogy számodra hihetetlen, de bizony a húgyúti fertőzések nagy részét E. coli okozza, ami bizony a bélből kerül oda.

2012. ápr. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
értem még ma elmegyek orvoshoz
2012. ápr. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!