Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rákszűréskor abban a pillanatb...

Rákszűréskor abban a pillanatban mikor megvizsgál mik derülhetnek ki?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy kenetet vesznek s két hét múlva vissza kell mennem az eredményért,de én arra lennék kíváncsi,hogy abban a pillanatban mikor megvizsgál tudni fogja e hogy pl.:terhes vagyok e,méhen kívüli terhességet már látja e,illetve a cisztákat is látja vagy érzi e?Vagy minderre 2 hét után kerül sor?Én úgy tudom,hogy a terhességet azt látná és szólna,nemde?

2012. ápr. 15. 10:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

rákszűrésnél nem keres se terhességet, se cisztát. Csak kenetet vesz.

Ha ciszta gyanúd lenne akkor ultrahangot csinálna.

ha terhességi gyanúd akkor tesztet.

2012. ápr. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
ha az a gyanud terhes vagy akkor csinálj tesztet
2012. ápr. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
csináltam tesztet s mind negatív lett(6 tesztet csináltam,minden héten egyet,kora reggel)de mégsem jön meg a menstruációm,tény hogy épp szünetet hagyok a fogamzásgátlóval,s fáj a derekam, de terhességre utaló jelek nincsenek.Anyukám azt mondta,hogy általában mikor vizsgálnak,kérés nélkül kimondják,hogy ön nem terhes.
2012. ápr. 15. 10:42
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

A rákszűréskor a méhnyakad nézik meg, ott nem látják, ha terhes vagy.

De a vizsgálatban benne van a manuális vizsgálat is, meg sok helyen az UH is. Azon érzi/látja a doki, hogy ha cisztád van vagy terhes vagy.

Egyébként 99%-ig biztos vagyok benne, hogy 6 negatív terhességi teszt után a fogamzásgátló a ludas abban, hogy késik a vérzésed.

2012. ápr. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Nem tudommilyen orvosnál volt a mamád,de az orvos soha nem mondja vizsgálatnál,hogy ön nem terhes". Nem is mondhatja, hiszen ő csak egy 4 hetes babát érez,ha 2 hetes lennél azt nem érezné, és hazudna ha azt mondaná nem vagy terhes.

HA azért mész a dokihoz mert kimaradt a menstruációd akkor biztos csinál majd ultrahangot is, a ciszta miatt

2012. ápr. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszi,én is úgy gondolom,hogy a fogamzásgátló a ludas,de most újra el akarom kezdeni,de hát nem jön meg.Várjam meg míg megjön?
2012. ápr. 15. 11:19
 7/20 A kérdező kommentje:
Rákszűrésre megyek illetve a fogamzásgátlómat szeretném felíratni.S nem tudom ha szólok neki hogy nem jött meg,de nem vagyok terhes,abban az esetben is felírja e a fogamzásgátlót illetve mire számíthatok akkor?Mit csinál?
2012. ápr. 15. 11:21
 8/20 anonim ***** válasza:

Addig nem kellene elkezdened, míg helyre nem áll a ciklusod. Ha pedig ez nagyon sok időt vesz igénybe, akkor eleve el kellene gondolkozni azon, hogy biztos ez a jó megoldás-e.

Pont azért kell a szünet, az az értelme, hogy megnézed, normálisan reagál-e a szervezeted a tablettára, helyre tud-e rázódni utána normálisan.

Mi értelme a szünetnek, ha nem várod meg, amíg rendeződik a ciklus?

Egyébként ha nagyon akarod, biztos felírja.

2012. ápr. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Én is úgy voltam vele,hogy 3 hónapig nem szedem s így legalább kiderül hogy minden rendben van e?Erre nem jött meg.Mi az első para?Biztos terhes vagyok,na de kiderült a tesztek alapján hogy NEM!Most holnap megyek nőgyógyászhoz rákszűrésre(sztk) és nem tudom,hogyan kezdjek neki a mondanivalómnak,hogy ne hajtson el.Sajnos sztk-ban nagyon bunkók, magánra meg nincs pénzem.Tehát megvizsgál s utána mondjam neki,hogy hagytam szünetet a tabival s két hónapja nem jön meg, de csináltam tesztet s nem vagyok terhes, de azért írja már fel a fog.gátlót.Lehet én is elhajtanám magamat.Bocsi,hogy hosszú lett.
2012. ápr. 15. 11:45
 10/20 anonim ***** válasza:

Az orvosok 90%, ha megmondod hogy nincs vérzésed, alapból tablettát ír fel.

Tehát ha már annyit elmondasz, hogy szünetet tartottál, de nem jött meg, kb írni fogja a receptet. Sajnos.

De a te érdekedben mondom, hogy ne kezdd el.

2012. ápr. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!