Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pcos-s vagyok, az orvosom már...

Nettke kérdése:

Pcos-s vagyok, az orvosom már 2x a clostilbegyit tablettát irta fel, és valamennyire felszivodtak a ciszták, de még van, most aztmondta a Cypromix fogamzásgátlót kell rá szednem, ez a gyógyszer mit "csinál" ezzel a betegséggel? Mik a mellékhatásai?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 21. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A Cypromix antiandrogén gyógyszer, emellett fogamzásgátló hatása van.

Gyakorlatilag teljesen leállítja a ciklust (mint ahogy az összes fogamzásgátló), így nem alakulnak ki ciszták sem. Illetve az antiandrogén komponense miatt csökkenti a tüneteket is (szőrösödést, pattanásokat).


De nem teljesen értem. Clostit akkor szoktak felírni, ha vki gyereket akar mivel az peteérés serkentő gyógyszer. Erre most akar adni fogamzásgátlót?


Szeretnél most babát?

2012. ápr. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A mellékhatásai ugyanazok, mint az összes fogamzásgátlónak. Tájékoztatóban el tudod olvasni.
2012. ápr. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Closty-t azért irt fel, mert nem jött meg a menszim, és ez stimulálta, meg az uh-miatt hogy van -e peteérésem.

Szeretnék babát, de az utolsó ultrahangon az orvos aztmondta a bal oldali petefészkem nagyon gatya, ha akarok babát, akkor most, de a Cypromix-et meg felirta, igaz csak fél évig lehet szedni

2012. ápr. 22. 08:44
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát akkor fél évig biztos nem lesz baba.

Rendesen ki lettél te vizsgálva? Megnézték pl., hogy van-e inzulinrezisztenciád?

2012. ápr. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
igen, megnézték, és minden rendbe volt
2012. ápr. 22. 16:01
 6/8 anonim válasza:
Szia! Nálam ugyanígy kezdődött, szintén Cypromix tablettát kaptam, aztán Clostilt. Ha adhatok egy tanácsot, akkor fordulj nőgyógyász helyett endokrinológus-belgyógyászhoz. Én 4 év után tettem ugyanezt és nagyon jó úton haladok!!!!
2012. ápr. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

endokrinolóügushoz járok, pco m van, még nem tervezünk babát, cypromixet szedek, de én már két éve, vagyis két és fél, emellett letroxot pajzsmirigyre, meg van agyalapi mirigy daganatom, meg emlő cisztám, de azzal nem foglalkoznak

szal lehet nem kéne ennyi ideig szednem a ciprot, vagy kéne szünet, de nem mondták h álljak le vele, ettől lett rendszeres a közti vérzésem, a menzim maugy sose volt rendszeres

inzulin gondra van tünetem, de eddig az mégis megfelelt, vékony vagyok, sokat izzadok nagyon, még 20 fokban is akkoris ha poloban vagyok meg rövidnaciban

aztán 53 kg vagyok 166 centi

a melleim ezidáig nem nagyon akartak nőni

26 vagyok

olyan mintha hőhullámaim lennének évek óta, nagyon rossz

eddig jó volt a bogyó, de most kezdett a két vérzés közt pont félidő tájékban barnázásom lenni, néha darabos, kis mennyiségú, néha krémes, massza, van h tejszerű, pedig nem kéne peteérésemnek lenni bogyó mellett, akkor van ilyen ált. néha meg víz szerü dolgok jönnek ki, placcs, mintha egy ciszta robbanna szét

félek h a petefészkeimnek a szerkezete nagyon lyukacsos lesz mire babát szeretnénk, viszont ha olyan rossz lesz, ki kell szedetni, nehogy rák legyen belőle

mondta doki lehet gyenge a gyógyszerem, de érdekes eddig jó volt? és akkor mér mondja h menjek nőgyógyászhoz, mikor neki kéne mást felírnia, de nem ír fel, és ha nődoki felír egyet meg kell kérdeznem endokrinológust h akkor szedhetem e, mer lehet akkor cypromixet abba kell hagynom, magamtól nem kezdek el semmit szedni, meg abbahagyni

2012. szept. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
PCOS-es cisztából nem lesz rák.
2012. szept. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!