Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vashiány okozhat menstruáció...

Vashiány okozhat menstruáció kimaradást?

Figyelt kérdés

Egyik nap hallottam a TV-ben a vashiány tüneteit. Fáradékonyság, szapora szívverés, sápadtság, kedvetlenség, hidegrázás, általános hidegérzet ,memóriazavar, a, koncentrációkészség romlása, ingerlékenység, migrén és székrekedés. Ezek mind igazak rám, talán a szapora szívverés nem, de amúgy a többi mind. És így futtában hallottam, hogy a menstruáció ideje alatt több vasat használ fel a szervezetünk. Lehetséges, hogy azért marad ki elég sűrűn a menstruációm, mert vashiányos vagyok? A béres fajta vaskapszula segíthet?

A válaszokat előre is köszönöm. L/18



2012. máj. 8. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon is. A Béres is jó, csak elég drága. írass fel valamit a háziorvossal, vannak olcsóbb készítmények is, vagy vidd be a vasat természetes úton: véres hurka, vörös húsok, cékla, spenót, lencse, brokkoli, zöld zöldségek. Ihatsz vas pezsgőtablettát is.
2012. máj. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fordítva is lehet. Pl . diétázol, vagy megerőltető szinten sportolsz. Mind a kettő okozhat vashiányt is meg a menses is elmaradhat tőle.

A fiatalok mensese leginkább stresszre marad ki: koli- vizsgák-magánélet stb. Ha táplálkozási oka van az többnyire kalóriahiány.

A menses viszont tényleg rendesen kisöpri a vasat a szervezetből és akkor jó pótolni. A vashiány pontos oka viszont csak akkor deríthető ki, ha még nem kezdted el szedni a vastablettákat. Ha több esélyes az oka előbb házidoki, utána vaspótlás.

2012. máj. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azt hiszem a nem meg felelő táplálkozás lesz a gond, manapság szendvicsen élek. Kipróbálom a béres fajtát, köszönöm a válaszokat :)
2012. máj. 9. 17:53
 4/5 anonim válasza:
Szia! Szerintem tuti. Nekem általában 6 napig tart a menstruáció, aztán az utóbbi hónapokban 3 napra lecsökkent ez... közben kiderült, hogy súlyos vashiányom volt (ezért is hullott a hajam). Elkezdtem vasat szedni amit az orvos felírt, 3 hét után megjött: a 3 nap helyett 7 napig tartott ki... Sose gondoltam volna hogy a vas még ebbe is beleszól!
2014. okt. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem diagnosztizált vashiányom van, de a menstruációm rendszeres így is. Egyébként örülök neki, de most inkább bosszankodok miatta. Ha stresszelek, akkor bezzeg nem jön meg, hogy még amiatt is idegeskedhessek, hogy terhes vagyok-e, de most, amikor jól jönne egy pár hónapnyi egérút, akkor viszont mindig időben megjön. Nagyon erős vérzésem van, és amikor megjön, kiújulnak a vérszegénység tünetei: fáj a szívem, 12 órákat alszok és levert vagyok, mintha lázas beteg lennék.

Azt javaslom, menj dokihoz, mert a vas szedése veszélyes: ha sokat veszel be, kipurcan a májad. Azt meg vérkép nélkül egy doki sem tudja megondani, hogy mennyi az elég, nem hogy egy laikus...

Szal én azt javaslom, hogy a vashiány gyanújával menj el a háziorvoshoz, a rendszertelen menstruációval meg nődokihoz.

2015. nov. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!