Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 32 hetes terhes vagyok, magas...

Kócos kanca kérdése:

32 hetes terhes vagyok, magas lett a cukrom mit egyek? 120perc után 9.1?

Figyelt kérdés
2012. máj. 10. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:

dietetikus, szénhidrátdiéta, nekem 160 grammos ch diétát kellett tartanom, erről a doki és a dietetikus fog beszélni majd, kapsz recepteket, táblázatokat

ezt kell tartani, akkor minden rendben lesz, elképzelhető, hogy kapsz gyógyszeres támogatást is

2012. máj. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt átlag 5%-ban előfordulhat magasabb vércukor, de ez az esetek zömében szülés után magától rendeződik.


Menj el vele dokihoz, ő adjon tanácsokat. Legrosszabb, ami történhet, hogy a hátralévő hetekben inzulinra állít.


Táplálkozás szempontjából lehetőleg komplex szénhidrátokat egyél amúgy (rozsos kenyér, ne fehér; kekszek, csokik, magas cukortartalmú / magas glikémiás indexű tápanyagokat hanyagold)

2012. máj. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
EU A 9.1 ENYIRE MAGAS HOGY INZULIN KELJEN? ÉS AZ NEM ÁRTHAT A BABÁNAK? MÁJAT EHETEK? VEGYES ZÖLDSÉG KEVERÉKKEL??
2012. máj. 10. 15:17
 4/8 anonim ***** válasza:

9.1-re még nem adnak inzulint, mondom, ez a legrosszabb, ami történhet. De 1 mérés nem mérés, először még legalább 1x megnézik, mennyire magas kontrollált körülmények között a vércukrod.


Babára nem káros, májat nem tudom, dietetikust kérdezz erről.

2012. máj. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm!! a kaját csak azért kérdeztem hogy mit főzzek!!
2012. máj. 10. 15:41
 6/8 anonim ***** válasza:

a máj a vegyes zöldségkörettel mehet, bár jó lenne tudni, hogy milyen zöldségek, mert az sem teljesen mindegy

lassan felszívódókat válassz: cukkini, tök, uborka, paradicsom, paprika, káposztafélék

ami kerülendő: hüvelyesek, sárgarépa, kukorica, mert ezeknek magas a ch tartalma

2012. máj. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nézd meg a neten az inzulinrezisztenseknak ajánlott 160 gr CH diétát. Napi ötszöri étkezés és nem mindegy mikor mit eszel! Segítek gyosan egy picit.

Reggeli 7-8 között pl 2 szelet graham kenyér+felvégott+paprika+paradicsom,

tízórai 9.30-10 között 4 korpovit keksz+1 natúr joghurt vagy kávé tejszínnel,

ebéd 12-13 között natúr hús+ zöldségek (lehet barna rízs vagy basmati rizs, főtt krumpli), levesek, amik nem lisztesek

uzsonna olyan 15-16 között 1 alma, vagy bármilyen gyümölcs (kivéve, banán, szőlő, dinnye)

vacsora este 19-20 között mint reggeli vagy mint ebéd

2012. máj. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
na ere gondoltam, köszönöm!! :)
2012. máj. 11. 07:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!