Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egy urulógiai vizsgálatért...

Egy urulógiai vizsgálatért kell fizetni vagy ingyenes?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Még nem voltam ilyen vizsgálaton soha, szóval nem nagyon tudom, hogyan megy

(nőgyógyásznál már kismilliószor voltam, de azt tapasztalom, hogy tök fölöslegesen. Valószínüleg nagyon-nagyon felfáztam, vagy valami gyulladás, nem tudom... De eddig még nem sokat segítettek a nőgyógyász által felírt gyógyszerek)... Vagy beutalót kell kérni, és úgy?


Sajnos ezt most nem tudom megbeszélni anyával, szóval légyszi segítsetek!

(17/L)



2012. máj. 13. 20:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Urológushoz tudtommal férfiak járnak különböző nemi eredetű betegséggel, problémával. Ha van tb biztosításod nem kell fizetni az ellátásért de ha magán rendelőbe mész ott bizony elkérik az árát.
2012. máj. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A vizsgálat ingyenes és nem kell időpont.
2012. máj. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha TB alapon mész akkor nem kell fizetni, és beutaló sem kell. Fizetni csak akkor kell ha magán rendelésre mész.


Elmész a helyi sztk-ba és bejelnkezel vagy kész időpontot előre. ennyi. Amúgy a nőgyógyásznak nincs semmi köze a felfázáshoz, nem is értem miért nem küldött a háziorvoshoz vagy urológushoz eddig.

2012. máj. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

az urológia ahogy a nve is sugallja a vizeletkiválasztó szervrendszerrel foglalkozik...vesék, húgyhólyag stb.


ez kiegészül a férfi nemiszervek vizsgálatával és kezelésével, de amúgy nők is járnak oda, legalábbis ha van veséjük és vizeletkiválasztó szervrendszerük:)

2012. máj. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választokat! Hát, elég bunkó nőgyógyászom van, szóval nem csoda... Nem értem, hogy az ilyen miért megy orvosnak. :/ Egy barátnőm mondta, hogy urulógushoz kéne mennem. De egyébként már voltam laborban vérvételen és vizelet mintát is adtam már le kétszer-kétszer... Bár nem tudom, hogy ez most számít-e.

És lehet, hogy ez egy idióta kérdés, de mi az az sztk?

2012. máj. 13. 20:47
 6/12 anonim ***** válasza:
SZTK-ban ingyenes. Az egyik válaszolót szeretném kijavítani. Urológiára nem csak férfiak járnak, ugyanis az urológus a vizeletkiválasztó rendszerrel foglalkozik.
2012. máj. 14. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
sztk, az a helyi rendelőintézet rövidítése (bár nem tudom külön-külön a betűk mit takarnak:D), ahol általában többféle doki is van. szemész, nőgyógyász, sebészet, urológia, labor, stb... :)
2012. máj. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Miért nem váltassz orvost, ha olyan bunkó?
2012. máj. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Fiatal vagy még nagyon:) Sztk: Szakszervezetek társadalombiztosítási központja vagy mi...de persze azóta volt egy rendszerváltás és azóta szakrendelő a becsületes neve, csak a köznyelvben rajta maradt, hogy sztk:)
2012. máj. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azelött meg OTI = országos Társadalombiztositási Tanács
2012. máj. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!