Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Voltam orvosnál, mert mostanáb...

Voltam orvosnál, mert mostanában gyengébb volt a menzeszem. Symicia fogamzásgátlót írt fel. Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
Az baj szerintetek, hogy vérvétel és hormon vizsgálat nélkül írta fel? Merjem így szedni? Még soha nem szedtem fogamzásgátlót...

2012. máj. 14. 18:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
elég nagy hiba, hogy nem csinált vérvizsgálatot. inkább menj másik orvoshoz, ha van rá lehetőséged.
2012. máj. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak az a hiba, hogy vérvétel nélkül írta fel, hanem az is, hogy felírta. Mégis milyen indokkal?

Azon hogy segít a fogamzásgátló, hogy kevés a vérzésed? Nem értem az összefüggést.

2012. máj. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Azért vérvételre ilyenkor el kellett volna küldenie. Egyrészt mert vannak kizáró okai annak, hogy valaki szedhet-e fogamzásgátlót és ezek a vérvételből kideríthetők. Konkrétan májértékeket szoktak ilyenkor különösen nézni.

Én már több éve szedem és bizonyos időnként mindig elküldenek vérvételre.

Egyébként én is Symiciát szedek, nekem bevált, nincs vele problémám.

De ez nem jelenti azt, hogy nálad is beválik.

Szerintem menj vissza egy másik dokihoz, mint így nekiállsz és lehet nem is fogja bírni a szervezeted. Mondjuk elég kevés rá az esély, de sosem lehet tudni.

2012. máj. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Amúgy nekem pont azért írták ezt a fajtát, mert szülés után, mikor megjött a vérzésem, akkor nagymértékű vérzésem lett és ez lecsökkentette a mennyiségét.

3-as válaszoló voltam.

2012. máj. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ne szedd. Keress egy másik orvost.
2012. máj. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
semmiképpen sem old meg semmi ilyenféle problémát a fogamzásgátló, csak elfedi a gondot!
2012. máj. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

amúgy októberben voltam utoljára vérvételen és minden rendben volt. Normálisak voltak az értékeim. Hormon zavara és terhesség ellen írta fel.

Amúgy alacsony vagy magas hormon tartalmú a gyógyszer?

2012. máj. 14. 18:56
 8/13 A kérdező kommentje:
Amúgy megkérdeztem,hogy el kell -e mennem vérvételre... azt mondta, hogy nem kell
2012. máj. 14. 19:15
 9/13 anonim ***** válasza:
Még mindig nem értem, hogy a kevés menzesz miért akarja fogamzásgátlóval kezelni. Azzal mi lesz jobb??
2012. máj. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
talán a hormonszint változás miatt... nem tudom,de ez volt az első reagálása. A fogamzásgátló szedése.
2012. máj. 14. 20:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!