Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egy fesztiválra mi a praktikus...

Egy fesztiválra mi a praktikusabb, betét vagy tampon?

Figyelt kérdés

Még sosem voltam több napos sátorozós fesztiválon, így nem tudom, milyenek a higiéniai viszonyok. Lehet, hogy pont akkor lesz meg, így gondoltam talán tampont kéne használnom. Nem vagyok amúgy gyakorlott tamponhasználó, egyszer használtam eddig, de nem volt kényelmes és hamar kiszedtem, mert éreztem, h ott van. Ti mit tanácsoltok?

(Persze a gyakori tisztálkodás meg a nedves törlőkendő amivel nagyjából le tudok tisztálkodni alap.)


2012. máj. 25. 20:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha alapból betétet használsz, akkor az. A tamponnak pont az a veszélye, hogy be kell nyúlnod, és ha nem tudsz megfelelően tisztálkodni, fertőtleníteni, akkor beviszel fertőzéseket. Ráadásul azokban a rémes toi-toi-okban még kezet se tudsz mosni általában. Azt az egy-két épített vécét meg, ami van, nem biztos hogy ki tudod várni. Vagyis akkor szinte az egész időd a vécére várással telik el.

A másik probléma, hogy ha a tampont nem cseréled elég gyakran, az önmagában fertőzéseket okozhat. Márpedig egy kiadós ivászat után könnyen lehet, hogy csak ledőlsz a sátorban aludni, törődsz is a tamponnal.


Szóval igazán semmi nem indokolja a tampont. Egy dolog indokolná, ha a betétet kényelmetlennek tartod és nem bírod elviselni, de hát te azt írtad, hogy pont a tampon kényelmetlen.

2012. máj. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A kettő együtt.
2012. máj. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, nekem pont a betét a kényelmesebb, de hát azt többször kell cserélni, mint a tampont mert hamarabb átázik, meg a betét elmozdulhat, ebből a szempontból kényelmetlenebb...
2012. máj. 25. 20:39
 4/9 anonim ***** válasza:
44%
Nekem a tampon az ami kényelmesebb, úgyhogy én azt vinném. Vannak kis pici flakonban kézfertőtlenítők, amiket víz nélkül kell használni, mert elpárolognak a kezedről. Azzal előtte áttörlöd gyors a kezed és tampon ki tampon be. Én azért nem bírom a betétet, mert egyrészt kényelmetlen, mindig érzem, hogy ott van, melegben befülled ott lent minden...alapból a punciszag+vérszag...hát hadd ne mondjam...még akkor is undi, ha gyakran mosakodsz, de hát ezt egy fesztiválon nem nagyon tudod megtenni, hát még így mosakodás nélkül, meg mondtad, hogy gyakrabban kell cserélni, úgyhogy nem is olyan gazdaságos. Abszolút tampon!
2012. máj. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%

A tampon csak azért lehetett kényelmetlen, mert rosszul raktad fel, ami ugye a gyakorlatlanságból fakad, ez eddig érthető is. De nem kell attól félni, mert ha normálisan csinálod egyáltalán (!) nem érzed, ha ott van.

Nekem úgy a legjobb, ha leülök az ágyra és felhúzom a térdeimet, kb. úgy ülök, mintha szülnék:D így seperc alatt becsusszanik jó mélyre minden gond nélkül.

2012. máj. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
50%
szerintem azért jobb fesztiválra a betét, mert a tamponcseréléshez azért tiszta kéz kell. és a fesztiválok ugye nem a higéniáról híresek.
2012. máj. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
szerintem ne használj tampont mert nagyon egészségtelen!!!!
2012. máj. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 harisnyababee ***** válasza:

Szerintem betét, max többet viszel és gyakrabban cseréled. Sztem annyi csak,h nem szabad spórolni a betéttel és akkor semmi gondot nem okoz. Pl 2 rendezvény közt elmész cserélni, még ha nem is telt meg rendesen, hanem csak meggyűrődött, elmozdult, vagy csak beleizzadtál.

A higiéniai körülmények a legtöbb fesztiválon kritikán aluliak és nem biztos, h jó ötlet tampont feldugdosni, mert elég, ha csak egyszer nem törlöd meg a kezed elég alaposan a nedves kendővel (mert pl piásan, vagy hulla fáradtan elfelejted, vagy épp gyorsan túl akarsz esni rajta, és nem vagy elég alapos, vagy hozzáérsz vmihez) és máris kész a baj. A betétet meg elég csak a szélén megfogni, ha elég rutinos vagy. Persze ez előtt sem árt nedves kendővel kezet törölni, sőt ha még a puncid is megtörlöd intimtörlőkendővel, akkor még büdi sem leszel a betét miatt.

Na de Te tudod, az a lényeg, h jól érezd magad a fesztiválon!

2012. máj. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, én is inkább a betét felé hajlok, még akkor is ha már belejöttem a tampon használatába, az sokkal higiénikusabb. Amúgy is még csak itthon próbáltam a tampont (mármint felhelyezni)
2012. máj. 27. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!