Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől van pajzsmirigy alulműkö...

Mitől van pajzsmirigy alulműködésem, ha nem autoimmun és nincs göböm sem?

Figyelt kérdés
Sajnos az orvostól elfelejtettem megkérdezni. Annyi elváltozás van csak, hogy mindkét pajzsmirigy lebenyem kisebb, de nem tudom mitől.
2012. jún. 4. 20:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Biztos idiopátiás:D (Értsd: senki se tudja mitől van, az orvosok se).

Egyébként egyéb endokrin eltérésekhez is társulhat.

2012. jún. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
gondolom vannak azért alulműködésre utaló tüneteid. még ha te nem is tudsz róla, meg a TSH értéked is magas volt.. vagy nem?
2012. jún. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Melyik dokinál voltál? Bizti, hogy minden autóimmun faktort megnézett? Az én dokim, akihez most mentem, lekérte a thyreoglobulin ellenes antitestet is és ez volt a normál négyszerese! A hagyományosan kért értékek mind negatívak voltak!

Szerintem keresd fel dr Balázs Csabát.

2012. jún. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen, a TSH-m 5,45 volt. Talán csak annyi tünetem van, hogy aluszékony vagyok/voltam, de ez lehet a magas prolaktin szinttől is. (Mert nekem az volt elég magas.)

Miskolcon voltam endokrinológusnál (nőgyógyászati+belgyógyászati).

Nekem csak ATPO-t néztek. A thyreoglobulin ellenes antitest miért felelős? Azt a dokik nem tudják, hogy nézni kéne? Vagy nem mindig szükséges?

Ő pesti orvos, nem? Kicsit messze lenne...


Nagyon köszönöm a válaszokat! Majd legközelebb rákérdezek, hogy pontosan mitől van.

2012. jún. 4. 22:46
 5/14 anonim ***** válasza:

Igen, ez nagyon kevés

amit néztek! Nekem is negatív az anti-tpo-m!

Attól még autoimmun gyulladás van a pajzsmirigyemben. A thyreogl ell. antitest érték is fontos!

Javaslom, hogy keress más endokrinológust, nálad is komplex probléma állhat fenn. Balázs Cs doktor Pesten rendel, kb 3 hónap mire a magánrendelésére bejutsz, ha szerencséd van, akkor van üresedés. Szerintem megéri feljönni Miskolcról!

A budai allergiaközpont holnapján találod az elérhetőségét. Árban elsőre tűnik soknak, de tudni kell, hogy visszarendel vérvételre a kórházba, ez már ingyenes, majd az ezt követő konzultáció is.

Az interneten is megtalálod elég sok cikke fenn van. Nekem egyelőre szelént kell szednem, mert még normofunkciós vagyok, a szelén viszont gátolja a gyulladást.

Nálad még komplexebb a helyzet. Megérne egy korrekt kiviszgálást.

2012. jún. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Olvastam, hogy jó orvos és a cikkeit is.

Köszönöm a segítséget!

2012. jún. 4. 23:13
 7/14 anonim ***** válasza:

Egyébként tök mindegy, mitől van alulműködésed, úgy is pajzsmirigy hormon készítménnyel kell kezelni.

Vagy nem?

2012. jún. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igen, de azért érdekelne, hogy mégis mitől alakult ki.
2012. jún. 5. 00:05
 9/14 anonim ***** válasza:
Azért nem mindegy, mert nekem szelént is kell szednem, hogy lassítsa az autoimmun gyulladást. Jódot például tilos szednem, viszont, ha nem autoimmun, akkor jódhiáy is okozhat alulműködést. Ezt is el kellene különíteni. Tényleg nem járt el kellő alapossággal az a doki.
2012. jún. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Magyarországon a jódhiány nem igazán fordul elő.

Ha vkinek itt pajzsmirigy alulműködése van, akkor majdhogynem 100% az, hogy autoimmun.

A kezelés meg minden pajzsmirigy alulműködés esetén hormon adása.


"Autoantitest-vizsgálat - anti-TPO (mikroszomális antigén = tireoidea peroxidáz enzim ellen termelõdõ antitest) és/vagy az anti-hTg (tireoglobulin ellen termelõdõ antitest) a Basedow-típusú és a Hashimoto-típusú autoimmun eltérésekben kb. 75 illetve 85 %-ban emelkedik meg. TRAK (TSH-receptor ellen termelõdõ, azt stimuláló autoantitest) a Basedow-kór esetén kb. 75 %-ban magasabb. Gond: drága, ezért ritkán végzett vizsgálatok (ahol segíthetnének, ott nem lehet 3-6 hónapokat várni). Terápiás konzekvenciával általában nem jár elvégzésük."

2012. jún. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!