Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 29 hetes terhes vagyok, és...

Ildikóka000 kérdése:

29 hetes terhes vagyok, és éjjel epegörcsöm volt. A doki azt mondta, egész nap csak vizet igyak, enni SEMMIT ne egyek. Nem fog ez ártani a picimnek? Ropit sem ehetek?

Figyelt kérdés

2012. jún. 11. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak ennyi tanáccsal látott el, h ma csak vizet igyál? Későbbiekben diétát is kellene tartanod, ami nem egyenlő az éhezéssel. Itt van egy jó cikk róla: [link]

Nagyon fontos, h most betartsd és legalább még pár hétik kihúzd, h a babád is tudjon növekedni, mert sajnos a műtét eléggé macerás ebben az állapotban, ráadásul az sem mindegy, h milyen gyógyszereket szedsz.

A másik kérdésem, h 100%-ig biztos, h epekő? Mert a zsírmáj is szinte ugyanolyan tüneteket mutat. Én is epekő gyanuval mentem dokihoz és kiderült, h zsírmáj. Egyébként a diéta ugyanaz mindkettőre. Viszont zsírmájnál későbbiekben teljes életmódváltás kell, epekőnél pedig vagy csak diétával v diéta és műtét kombinációjával meg lehet gyógyulni.

2012. jún. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kekszet, ropit, reszelt almát, citromos mézes teát ehetsz nyugodtan. A cukorszintedre vigyázni kellene nehogy túl lemenjen. A zsíros ételeket kerüld egyenlőre. Menj el másik dokihoz is, mert terhesen nem lehet akármilyen drasztikus diétát csinálni.
2012. jún. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha tényleg doki mondta, akkor nem egy életre mondta az éhezést, hanem valszeg az adott napra. Addig a babának nem lesz baja.
2012. jún. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!