Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rendszertelen és fájdalmas...

Rendszertelen és fájdalmas menstruáció - érdemes lenne kivizsgáltatni?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, gyakorlatilag csak abban az egy évben volt rendszeres amíg fogamzásgátlót szedtem. Már több mint egy éve abbahagyam (nem akarok gyereket még, nem azért). Augusztus óta jegyzem, hogy mikor jön meg: 34,35,44,34,40,35,34,35 naposak voltak a ciklusaim. A másik problémám, hogy erős görcseim vannak amikor megjön.

Ezek mindig is így voltak, mikor a tabit felírattam és mondtam ezeket az orvosnak, ő csak legyintett, hogy majd a tabival jó lesz.

Jövő hónapban akarok menni kivizsgálásra, érdemes lenne ezeket említenem újra? (nem akarok már tabit szedni, ha nincs más megoldás akkor úgyis mindegy)



2012. jún. 11. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, említsd ezt majd meg neki.
2012. jún. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, az orvosnak minden panaszod meg kell említeni ahhoz, hogy a megfelelő kezelést tudja alkalmazni!
2012. jún. 12. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem detto. Nagyon erős görcs, sőt, menstruáció előtt 3-4 héttel PMS tüneteim is vannak, a ciklusaim 35-90 naposak. PCOS-ben szenvedek, diétázom, de a tünetek nem igazán enyhülnek. :( Most váltok endokrinológusra, mert belgyógyászati eredetű a problémám.


Mindenképp említsd meg, mondd el, mennyire zavar és hogy nem akarsz megint fogamzásgátlót szedni. Ha ugyanaz a bajod, ami nekem, akkor metforminnal jól javíthatók a görcsök és a ciklusod is lerövidül tőle. Ha más miatt vannak ezek a tüneteid, akkor is érdemes elmenni vérvételre, ultrahangra, kenetvizsgálatra.

2012. jún. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy írtál, utánnanéztem a PCOS-nak, rögtön magamra is ismertem még pár tünetben (remélem csak hipochondria) de mindenképpen megkérdezem az orvost!
2012. jún. 12. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!