Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért létezhet, hogyan alakult...

Miért létezhet, hogyan alakult ki a menstruáció?

Figyelt kérdés

Már egy ideje foglalkoztat ez a kérdés, hogy az ember fejlődése során mikor jelenhetett meg ez a dolog, mi okozhatta, mit szolgál, hogyan tudott fennmaradni?


Először is, ez csak a Homo Sapiens jellemzője lett, vagy lehetséges hogy valamelyik korábbi emberelőd nőstényei is már szenvedtek ettől? Mert egy vérző szőrös majmot nehezen tudok elképzelni :D


A másik: hogyan maradhatott fenn? Gondoljunk csak bele, nehéz elképzelni, hogy a görcsöktől fetrengő, messziről érezhető szagúan vérző ősasszonyt nem kapták el a vadállatok... Vagy az ilyen mértékű szenvedés csak a modern világ mellékterméke, és akkoriban enyhébb lehetett? Mert a logika nekem azt súgja, hogy így már ki kellett volna halnia a dolognak...


És még valami: Miért alakult ki, és mit szolgál? Olvastam olyan feltételezést, miszerint az ember felegyenesedése az oka, ami által a vérkeringés ilyen mértékű nyomást gyakorol a méhre (ami nekem hülyeségnek tűnik mivel 1. hormonálisan van szabályozva, és a méhnyálkahártya a méhen kívül is havonta leválik, ha a testben van, lásd endometriózis 2. akkor mondjuk a kenguruknak miért nem jön meg? :D)

És az utolsó: Mi a fenére jó? Rózsaszín női honlapokon szokták írogatni, hogy "örülj, ha megjön, ajándék, a tested jelzi, hogy jól működik, bla bla"... Én a két napig tartó cselekvésképtelenséget nem tartom ajándéknak, szerintem ezzel nem csak én vagyok így... (akkor inkább miért nem mondjuk pisilünk lilát havonta egyszer, hogy a szervezet jelezze, hogy OK?)


Szóval a legfőbb kérdés: mégis mi a fene volt "természetanya" célja ezzel? Valami evolúciós levezetés érdekelne. Foglalkozott valaki már a témával?



2012. jún. 16. 22:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
24%
Nem szoktam ilyen bunkó lenni,d e te hányas vagy/voltál bioszból?
2012. jún. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
24%
És hány éves vagy?
2012. jún. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
5ös vagyok, fakton, és 18/L. Megtanították, hogy zajlik, meg minden, de a kialakulásáról semmit nem tudok... És annyira értelmetlennek látom, hogy mostmár érdekel...
2012. jún. 16. 22:22
 4/19 anonim ***** válasza:
40%
És arról még nem hallottál, hogy más állatok (pl. kutya) is tüzel (menstruál)?
2012. jún. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy annak a lezajlásának részleteiről nem sokat tudok... De tudtommal nincs még egy olyan állat amelyik spontán félbögrényit vérzik minden hónapban...
2012. jún. 16. 22:32
 6/19 anonim ***** válasza:
:DDD
2012. jún. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Azért azt értem, hogy összefüggésben áll a tüzeléssel és ahhoz van köze, hiszen az is egy ciklus, de valahogy ez az embernél egy számomra olyan extrémnek, szélsőségesnek látszó formát öltött, aminek a kialakulását nem tudom értelmezni...

Ráadásul az állatok tüzeléskor termékenyek, míg a menstruációkor, nem 100%-osan, mert sosem, de alapvetően nem termékeny a nő, nem?

2012. jún. 16. 22:41
 8/19 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem is értelmetlen ez az egész,és butaságnak is tartom ezt a vérzés dolgot...Kár hogy nem lehet megszabadulni tőle örökre
2012. jún. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
attól még, hogy emberek vagyunk ugyanazért van mint a kutyánál pl..
2012. jún. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Akkor most valaki magyarázza el kérem, hogy 1. a kutyánál miért van 2. az évi tüzelés hogy fejlődött át havi véres pokollá :D
2012. jún. 16. 22:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!