Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha megkaptam a HPV elleni...

Ha megkaptam a HPV elleni védőoltást akkor mennyi az esélye, h méhnyakrákos legyek?

Figyelt kérdés
2012. jún. 21. 08:34
 1/3 anonim ***** válasza:

szia!


Mivel az oltás nem az összes rákot okozó vírus ellen véd, szerintem MAJDNEM ugyan annyi, mint másoknak. Vagy rákos leszel, vagy nem. Ha hajlamos vagy rá, akkor ha elkap pont az a vírus, ami nem volt benne az oltásban, simán rákos lehetsz. Ezért ajánlott az évenkénti szűrővizsgálat az oltottaknak is!!

2012. jún. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szinte semmivel sem kevesebb, mint másoknak. Nem csak az a pár vírustörzs okozhat méhnyakrákot, ami ellen oltanak, hanem azon kívül is sok, sőt, nem csak a vírus hajlamosít rá, hanem fertőzés, kezeletlen gyulladás, genetika stb. Szóval, attól még hogy beoltottak, az esély ugyanúgy megvan rá, szóval mindenképpen el kell menni az évenkénti rákszűrésre!
2012. jún. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tiltakozom!

Az esély kisebb, de nem nulla!!

2012. jún. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!