Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Már másodszor is 39 napra...

Már másodszor is 39 napra jött meg a menzeszem. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
2012. jún. 22. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mennyi idös vagy, mennyi ideje szokott rendszeresen megjönni, normál esetben milyen hosszú a ciklusod, stb.
2012. jún. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
25 éves vagyok.nekem sosem 28 napra jött meg, inkább 30-32, de most már egymás után kétszer is 39 napra.
2012. jún. 22. 21:14
 3/4 anonim ***** válasza:

" 25 éves vagyok.nekem sosem 28 napra jött meg, inkább 30-32, de most már egymás után kétszer is 39 napra."


A 28 napos ciklus gyakorlatilag senkinél nem megszokott (kivéve, ha fogamzásgátlót szed, de akkor az abban levö hormonok irányitják), ha egyébként rendszeres, akkor semmi gond.

Amint irtad, neked 30-32 nap a megszokott, ez eddig tökéleteen rendben van.

Most tényleg valamivel hosszabb, kérdés, hogy volt-e valami változás az életedben, pl, túl sok stressz, esetleg máshová költözés, ami ezt okozza, de elöfordulhat, hogy a nagy meleg zavart meg, de lehet egy kisebb felfázás, vagy más enyhébb betegség is az ok.

Igazán nem valószinü, hogy komoly baj lenne, akkor ugyanis legtöbbször más tünet is van.

Várj még egy ciklust, ha akkor is hosszabb a megszokottnál, keres meg egy orvost, hogy ellenörizze, hogy mi okozza, mert esetleg lehet valami kezdödö betegség is a háttérben.

2012. jún. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az előző választ!

Igen, történt változás, megszűnt a munkaviszonyom és emiatt elég sokat idegeskedek mostanában.

megvárom a következő menzeszt, ha ilyen sokára jön akkor felkeresem a nőgyógyászt.

2012. jún. 24. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!