Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 13 éves vagyok és még nem...

13 éves vagyok és még nem jött meg. Elléggé vékony vagyok és azt hallootam h a vékony lányoknál késöbb jön meg . Ez igaz? Tartsak magamnál betétet? Anyumnak szoljak róla?

Figyelt kérdés

2012. jún. 25. 23:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen rendben van, hogy még nem jött meg. Ha 16 éves korod körül sem jön meg, érdemes felkeresni 1 gyermeknőgyógyászt. Szerintem nem kell aggódnod, persze nyugodtan beszélhetsz erről anyukáddal is.


21/l

2012. jún. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Még semmiről nem maradtál le.
2012. jún. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
64%
Ez igaz végülis, h avékony lányoknak később jön meg. Én is mindig is vékony voltam, vagyok is, nem tudok hízni, pedig sokat eszem. Azért most 43 kg vagyok (a 165 cm-hez), de néha volt, hogy lement kb. 40 kg-ra, akkor volt, hogy kimaradtak hónapok, nem jött meg, meg alapból később jött meg nekem,mint az osztálytársaimnak. Aztán mikor megjött, fél évig semmi utána. 13 évesen még nem késő, majd ha 15-16 évesen se jön meg, akkor már egy kicsit későn érő vagy
2012. jún. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Abban van igazság, hogy számít a testalkat a menstruációnál, de lehet, hogy Neked még amúgy sem jönne meg, ha nem elég érett a hormonrendszered. A melled már nő? Puncid és a hónaljad szőrösödik? Van fehérfolyásod? Ha igen, mióta?
2012. jún. 26. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát a mentsruációhoz is kell valamennyi zsír, de 13 évesen nem kell aggódnod. Megjön az magától, még semmiről sem maradtál le.
2012. jún. 26. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Badarság, ne hidd el. Nálunk az osztályban legelőször annak a lánynak jött meg, akin seemi nem érés nem látszott, de egyszer csak megjött. A saját méretéhez mérve is sovány volt, a legsoványabb és legkisebb az osztályban. 2.-nak jött meg nekem: én is nagyon vékony voltam, bár én már értem rendesen. Utoljára jött meg egy duci kislánynak nálunk, vagyis fordítva is lehet. Ezért nem kell ilyeneket elhinni, a többit már elmondták az előttem lévők.
2012. jún. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
én is 13 vagyok, vékony, nekem sem jött még meg, nyugi. De legalább jó érzés, hogy más is így van vele, és így én is megnyugodtam. :)
2012. jún. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
örülj neki.minnél később annál jobb.nekem 12 évesen jött meg soszor okozott már gondot
2012. júl. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egy hónappal később töltöttem be a 13-at, attól kezdve csak bajom volt vele. Meristin szedése, állandó felfúvódás, görcsök, nyári büdösség (olyan munkahelyen, ahol titokban tudtunk csak a sportolók öltözőjében zuhanyozni). Még nem volt tampon, csak vatta és betét, amely kidörzsölt. Amikor feltalálták a vas + C pezsgőtablettát, fellélegezhettem. Aztán az utolsó egy évben megint dőlt belőlem vagy két napig. Örültem, amikor 56 évesen végleg abbamaradt. Ne sűrgesd, lesz még vele elég bajod.
2012. júl. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Nicole J válasza:
Nem mindig az alkat a meghatarozoja. Sajat tapasztalatbol mondom, mert en is nagyon sovany es magas vagyok, megis nekem hamarabb megjott mint a padtarsamnak, aki formasabb, koverebb, es fejlettebb is volt. Tehat nem mindig arra megy. :)
2012. aug. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!