Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem engedi a tampont anya?

Miért nem engedi a tampont anya?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok 2 éve van meg a betétet GYÜLÖLÖM ezért ha van otthon akkor se használom de anya nem engedi a tampont használni mert fiatal vagyok de szerintem ez butaság hisz mikor nem tudta és tudtam venni magamnak tampont akkor jó volt most hogy szünet van szabadságot vett ki hogy velem legyen meg kiránduljunk és nem engedi hogy tampont használjak kényszerit a petétre amit énnem rakok ba és inkább hagyom (nem olyan erös a vérzés) és utána anya meg azért kiabál mert hogy nem teszek be semmit se a bugyimba

ha tudja hogy SOHA nem fogok betétet használni mert utálom hogy zörög akkor miért nem enged tamponozni? hogy vegyem rá hogy engedje?


2012. jún. 27. 22:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Gondolom hallott róla valami rosszat, vagy úgy nevelték... Igazából itt szerintem senki nem tudja megmondani neked, én a helyedben vennék magamnak egy dobozzal és használnám, aztán vagy észreveszi vagy nem..
2012. jún. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
anya tampont használ és ö mindig tudja mennyinek kell lenni és ha tudja hogy nem használok betétet és nem lesz véres a bugyim akkor meg kiabál hogy hogy mertem venni tampont (már probáltam)
2012. jún. 27. 22:48
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Mondd meg neki, egy másik anya üzeni, hogy olyan nincs, hogy túl fiatal valaki a tamponhoz. Ha ahhoz nem vagy túl fiatal, hogy megjöjjön, akkor a tamponhoz sem. Ez tudatlanság csupán a részéről, az a néhány centis kis rudacska semmi kárt nem okoz akkor sem ha 13 vagy, akkor sem ha húsz. Kérdezzen meg egy orvost ha annak jobban hinne esetleg. Bár én, mint nő és ráadásul lányos anyuka, nagyon a tampon mellett szavazok. Nem kellemetlen, nem érezni, esztétikusabb, mint a csomag, szagmentes, higiénikus.
2012. jún. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy nem engedi????

Hogy deríti ki, hogy mit használsz? Hogyan tudná megakadályozni?

Miért kell ilyesmibe beleszólni?


"énnem rakok ba és inkább hagyom "


Ez meg a másik véglet. Ez nem igényes, így.


Nem lehet, hogy azért nem engedi mert még szűz vagy?

2012. jún. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az nagyon durva ,hogy akkor nem teszel be semmit, nem túl higiénikus... Szerintem a neten keressél olyan cikkeket,amiben bent van,hogy fiataloknak sem ártalmas, talán megenyhül! Lehet,hogy attól fél,hogy emiatt elveszted a szüzességedet,de ez nem így van,ez egy nagy butaság! Beszélgessetek erről nyugodtan!
2012. jún. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

sokat tud róla mert általánosban védő nő és sok iylen felvilágosító izét tart

de mikor meg kérdem miért nem engedi azt felei hogy nem kell az nekem elég a betét (gyenge a vérzés de jo a tampon)

2012. jún. 27. 22:55
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
Na, védőnő, akkor most mindenki láthatja mennyi eszük van.
2012. jún. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Dionsyia válasza:
75%

Szia,


Elmondom neked, miért nem enged(het)i.


1, sokan rosszul használják, mert a vér bomlása egy orvos ismerős szerint már 2 óra múlva elkezdődik, és akkor már cserélni kellene, hogy tuti semmi fertőzést ne okozzon. Ezzel szemben a tampongyártók sokszor éjszakára is hirdetik, hogy bennhagyhatod, ne tedd.


2, zavarja, hogy magadba nyúlkálsz, neki ez már egyet jelent azzal, hogy lassan bizony szexelni is fogsz.:)


3, a női belső izmaidnak nem tesz jót a tampon. Mikor beteszed, még kicsi, aztán bekerül mélyre, ott már nem érzed, így azt sem, ahogy szívja meg magát és nő, és ha a szöveteid örökletesen nem rugalmasak, megnyúlhatnak belül. Ezt Kriston Andrea nagyon szépen leírja az Intimtorna c. könyvében.

Az más kérdés, hogy amikor megszívva kiveszed, akkor esetleg tágíthatja szűzhártyád vagy megsértheti.


Azon kívül saját tapasztalat is: amikor használtam tampont, folyton befolyt a víz fürdésnél a nuniba, amióta visszatornáztam és nem használtam többször tampont, azóta egyszer sem.


Remélem, tudtam segíteni.

De egyébként anyukádnak semmi joga beleszólni, mit használsz. A tampont a fürdőben szokták feltenni, zárd be az ajtót és kész.

Én sem ajánlom a tampont, de vannak akik esküsznek rá, és majd jól megköpködnek a véleményemért ;)


Hidd el, sokkal egészségesebb, ha a vér szabadon ki tud folyni, mert az a dolga, nem pedig hogy odabenn "tároljuk" órákig.

2012. jún. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
22%
Nagyon jól leírt mindent az előttem válaszoló! Teljesen igaza van!
2012. jún. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%

Ha ennyire ellenzi, biztosan van oka rá, megkérdezném, mi az.

Gyenge vérzésnél előfordul, hogy még a legkisebb tampont sem tudod ajánlott időközönként cserélni. Ha túl soká marad benn, fertőzést okozhat, ha szárazon húzod ki, akkor meg felsértheti a hüvelyfalat.

Lehet, hogy nagyobb tisztasági betét is elég, az nem olyan kényelmetlen, de tényleg érdemes lenne beszélni róla anyukáddal.

2012. jún. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!