Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak ha túl gyorsan...

Mit csináljak ha túl gyorsan átázik a tampon?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, ma van a menstruációm 3. napja. Először használtam tampont (normál méretűt). Könnyen felment, bár éreztem, hogy ott van bennem, kicsit nyomott, meg olyan érzésem volt mintha ki akarna csúszni. Azt hittem, hogy rosszul tettem fel, így azt kivettem, majd megpróbáltam betenni egy másikat. Nem sikerült feljebb nyomnom, ezt is éreztem miután betettem. 10 perc után megelégeltem, kivettem és láttam, hogy teljesen felduzzadt és még a szára is véres. Nagyon meglepődtem, hiszen ilyen hamar nem szabadna átáznia... szerintetek mit tegyek? Rosszul helyeztem be, a következőt próbáljam meg beljebb tenni? Vagy próbáljam ki a "super" nagyságút, hátha az nem vérzik át olyan gyorsan?


Köszönöm előre is a hasznos válaszokat! :)


2012. júl. 1. 08:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Az erősebb napokon hazsnálj tamponhoz betétet is, super nagyságút 15 évesen nem ajánlom. Ha érzed a tampont, akkor nincs eléggé felhelyezve.
2012. júl. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egész biztos nem volt eléggé benn. Ugyanis akkor nem lehet érezni. Legközelebb próbáld meg kicsit ferdén hátrafelé igazitani (a popsid irányába), mert a hüvely iránya nem egyenes, hanem kicsit hátrafelé irányul. (Esetleg az ujjaddal tapogasd ki elötte az irányt).

Az, hogy felduzzadt, természetes, mert a külsö réteg már benedvesedett, de ettöl még elég sokat fel tud utána is venni.

Amit még javasolnék, hogy mielött felteszed , a hátsó (madzagos) végét picit az ujjaddal szélesitsd ki tölcsérformára - a madzag mellett picit belenyomod az ujjad és körkörösen szétnyomod. De nem nagyon, csak pár mm-rel legyen széleseb, mint alapesetben volt. Amikor felteszed, (ha már teljesen benn van), nagyon picit húz visszafelé, akkor a hüvelynyilásnál felfekszik és nem enged át. Különben elöfordul, hogy a tampon mellett picit visszaenged.


Nagyobbat ne próbálj, szerintem ha sikerül rendesen feltenni, nem lesz semmi gondod.

2012. júl. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%
Tegyél be betétet is, bár ilyen hőségben befülled a puncid.
2012. júl. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm szépen a válaszokat, főleg a tiedet, kedves Második válaszoló! :) Ahogy tanácsoltad, igyekeztem kicsit szétlapogatni a végét, és dőltem raktam be a tampont. (Bár eddig is srégen toltam, de most méginkább igyekeztem!) Sajnos most is érzem, hogy ott lent van, szóval még nem tökéletes... de minden kezdet nehéz, majd igyekszem belejönni. :)))

Ja, és tettem be mellé betétet! Anélkül nem is merném használni a tampont. Legalábbis amíg bénázok... :D

Mégegyszer köszönöm szépen!!

2012. júl. 1. 11:05
 5/9 anonim ***** válasza:
A második vagyok: még egy tanács: próbálj meg valahol hanyatt feküdni, lazán felhúzni a lábad (behajlitva a taplad maradjon lenn), és úgy próbáld beljebb tolni, hogy közben kilélegzel. Igy jobban ellazulsz és könnyebben felmegy. Esetleg probálkozz minivel, ha nem akarna sikerülni.
2012. júl. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot! :) Most már nem olyan erős a vérzésem és itthon nincs mini tampon, szóval inkább hanyagolom a témát a következő hónapig.
2012. júl. 1. 21:31
 7/9 A kérdező kommentje:
Tévedtem, még most sem olyan kevés a vérzésem, így újból próbálkoztam. Sikerült (bár nem fekve), most nem érzem, hogy bennem lenne! :) Köszönöm mégegyszer a segítséget!
2012. júl. 2. 15:26
 8/9 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy sikerült, idövel egyre jobban belejössz. A továbbiakban is minden jót kivánok neked.
2012. júl. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, neked is minden jót! És szép nyarat! :)
2012. júl. 3. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!